Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jerzy Buzek europosłem roku

Brukselski "The Parliament Magazine" nagrodził wczoraj (1.12) najaktywniejszych europosłów. Niezwykle prestiżowe wyróżnienie, za dorobek w wielu dziedzinach, otrzymał Jerzy Buzek.

- W Parlamencie Europejskim codziennie staramy się wygrywać - ale nie polityczne wojny, tylko pokój, dobrobyt i lepszą przyszłość dla Europejek i Europejczyków, Polek i Polaków. Patrząc na ostatnich 16 lat, od wejścia Polski do Unii, nie mam wątpliwości, że dzięki poczuciu odpowiedzialności za los obywateli, udawało nam się wypracowywać dobre rozwiązania w wielu ważnych dla gospodarki, życia społecznego czy środowiska i klimatu dziedzinach. I to mimo różnic między naszymi krajami - powiedział polityk urodzony w czeskich Śmiłowicach, cytowany przez portal Europejskiej Partii Ludowej.

Warto przypomnieć, że były premier otrzymywał nagrodę dla europosła roku również w 2006 i 2013 roku - odpowiednio w kategorii "badania naukowe i technologia" oraz "energia". Laureatem tego wyróżnienia był również inny polityk związany z naszym regionem - Jan Olbrycht, który odbierał je w 2007 roku (kategoria "polityka regionalna") i 2014 ("zrównoważony rozwój").

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-02 14:47:25
Elka: Co ten dziadek leśny zrobił do Polski hahahaha
2020-12-02 16:37:55
mario172: Jak to co...świat idzie w energię paliw stałych czyli węgiel A on razem z pajacami z UE niszczy polska gospodarkę...przecież nie bez powodu został wyróżniony.. Tak jak Tusek nie bez powodu siedział w parlamencie...no ale czego ludzie nie zrobią dla kasy...
2020-12-02 18:16:46
Gigi13: Wiecie co jak tak patrzę w przeszłość to zawsze mieliśmy idiotow w rządzie oczywiście po dziś dzień ... Smutne to ale jakie prawdziwe :/ a Buzek to chciał zamknąć wszystko w swoim czasie i mało kto tyle napaskudził...
2020-12-02 20:43:01
św. Patryk.: chwała bogu że mamy w swej historii polityków takich jak Buzek czy Olbrycht, inaczej zostalibyśmy z okazami typu Kałuża czy Kopeć
2020-12-02 21:23:09
CosaNostra: W Polsce zamknął wszystko co było do zamknięcia to pojechał do Brukseli na ciepłą posadkę, a Bruksela mu się odwdzięcza.
2020-12-02 22:01:02
Donek: Wstyd kto wybiera do UE 79 lotnego dziadka to raz. Dwa to on zlikwidował jak był premierem nowa kopalnię Morcinek w Kaczycach. Po za tym to za jego czasów powstał NFZ i od tego momentu powstały nowe molochy dobrze opłacanych urzędników a pacjenci latami czekają w kolejkach do lekarza.
2020-12-02 22:03:42
tuluza: św. Patryk ! kumpel zawsze wesprze kumpla o pseudonimie Karol !!!! !!!
2020-12-03 05:51:38
św. Patryk.: chwała bogu rząd JB był pierwszym który odważył się powiedzieć Polakom brutalną i niewygodną prawdę o polskich kopalniach i podjąć walkę z mafią "górniczych" pasożytów żerujących na podatnikach
2020-12-03 08:47:42
tuluza: Jerzy Buzek TW Karol jest odpowiedzialny za zamknięcie kopalń.Wystarczy przypomnieć sobie Kaczyce, gdzie lokowano duże środki, a potem zakład po prostu zamknięto.Buzek z Tuskiem doprowadzili świadomie i z pełną premedytacją do zamknięcia 30 kopalń !!Pozbawili pracy i dochodów kilkadziesiąt tysięcy pracowników !Najgorsze jest to że łon mieni się Ślązokiem.
2020-12-03 09:29:45
św. Patryk.: Polacy zawsze będą wdzięczni rządowi Jerzego Buzka za to, że zdecydował się w końcu przerwać obłęd komunistycznego marnotrawstwa publicznych środków pompowanych w gigantycznych ilościach do nierentownych i niepotrzebnych kopalń - następcy JB niestety już nie mieli na tyle siły ani odwagi, "górnicza" mafia pseudo-związkowców i całe stada pasożytów z nimi powiązanych po dziś dzień pasożytują na nas wszystkich
2020-12-03 15:38:06
politykier: krzy-sio+ś.wir_us Patryk v2, Doskonale wiemy, w przeświadczeniu poniektórych, kopalnie i inne zakłady na Śląsku BYŁY ZŁE, BO BYŁY POLSKIE... I w tym tkwi sedno NEOLIBERALNEJ propagandy, której i Jerzy Buzek, swego czasu był twarzą.
2020-12-03 15:41:15
politykier: Wystarczyło tylko zmienić właściciela (najlepiej obcy kapitał) i już wszystko jest OK;) Szkoda, że takiej samej polityki nie prowadzili w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Francji:D:D:D
2020-12-03 15:45:08
politykier: A tymczasem do czego doprowadził spadek znaczenia Śląska w skali kraju? Czyż czasem nie do wzrostu, być może nawet swoiście rozumianego "renesansu" tendencji SEPARATYSTYCZNYCH W REGIONIE? Zdaje się, że to zjawisko już niegdyś było bardzo na rękę naszym zachodnim przapciołom i najserdeczniejszym sąsiadom...
2020-12-03 15:50:05
politykier: Polak pozyskiwać surowce to BE! Niemiec pozyskiwać surowce to OK;D:D:D Niemiecka firma HMS Bergbau chce wybudować kopalnię, wykorzystując do tego część infrastruktury kopalni Krupiński, należącej kiedyś do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. // https://jastrzebieonline.pl/news,15566,niemcy-chca-budowac-kopalnie-na-bylych-zasobach-jsw.html // - Na marginesie pragnę przypomnieć, iż zgodnie z polityką UE, do 2050 gospodarka europejska ma się opierać tylko na odnawialnych źródłach energii, czyżby to nie dotyczyło poniektórych?
2020-12-03 15:54:08
politykier: A tymczasem jak Pan Buzek odniósł się względem Manifestu z Ventotene, autorstwa włoskiego MARKSISTY Altiero Spinellego??? Powiedział, że „Manifest (z Ventotene) jest wiecznie żywym źródłem europejskiej integracji”., tymczasem co zawiera?
2020-12-03 15:59:15
politykier: Czyż czasem nie postulat LIKWIDACJI PAŃSTW NARODOWYCH i SILNYCH NARODOWYCH GOSPODAREK, które w manifeście Spinellego określono jako zagrożenie, dla swoiście rozumianej integracji europejskiej Spinellego???
2020-12-03 16:03:13
politykier: Panu Buzkowi jak najbardziej gratuluję sukcesu i zwracam się z uprzejmą prośbą o zastanowienie się, w jakim stopniu w swej polityce reprezentuje interes państwa (Polski, jako państwa narodowego), a jak dalece jest usłużny linii światopoglądowo-politycznej, która zgodnie z postulatami Manifestu z Ventotene postrzega Państwo Polskie, jako ZAGROŻENIE DLA EUROPEJSKIEJ INTEGRACJI.