Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jedna osoba, jeden paszport

Rodzice, którzy na zagraniczne wakacje wybierają się z dziećmi, muszą pamiętać o ...wyrobieniu odpowiednich dokumentów, szczególnie jeśli ich pociechy dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica.

 

Wakacje tuż tuż, warto więc wcześniej sprawdzić (szczególnie jeśli wybieramy się na zagraniczne wojaże) czy nasze dokumenty są nadal aktualne.   

W sierpniu 2006 roku zaczęła obowiązywać zasada „jedna osoba, jeden paszport”. Wcześniej jednak możliwe było wpisanie dziecka do paszportów swoich rodziców. Od 26 czerwca br. tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Co to oznacza? Przy przekraczaniu granicy musimy naszą pociechę „wyposażyć” w odpowiedni dokument podróży. Takim dokumentem dla dziecka może być paszport, paszport tymczasowy oraz – w zależności od celu podróży – dowód osobisty. 

Nadal jednak paszporty rodziców zachowują ważność, tracą ją jedynie adnotacje dotyczące dzieci. 

- Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców od 26 czerwca br. wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, jednocześnie zapewniając, że ze swojej strony MSW dołoży wszelkich starań, aby produkcja dokumentów paszportowych dla osób, których wpisy w paszportach rodziców tracą ważność, była jak najszybsza. 

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: