Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jazda charytatywna dla Martynki

Po raz kolejny na Wojnarówce w Zamarskach kierowcy offroad zgromadzą się, by pomóc choremu dziecku. Kolejna charytatywna jazda odbędzie się 11 listopada i ma wspomóc Martynę Grzybek, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Kiedy dziewczynka miała niespełna 12 miesięcy, stwierdzono u niej rdzeniowy zanik mięśni. Martynka od samego początku choroby miała poważne ograniczenia rozwojowe. Obniżone napięcie mięśniowe powoduje, że z trudem obraca się na boki, nie siada samodzielnie, nie potrafi też sama wstać. Chwilowe utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa powoduje u niej skoliozę. Martyna jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju infekcje. Porusza się na wózku inwalidzkim.

Pomimo tego, co spotkało dziewczynkę jest ona radosnym, pogodnym ośmioletnim dzieckiem kochającym życie i zabawę. Uwielbia zwierzęta, marzy się jej praca w schronisku, jest ciekawa życia.

W niedzielę, 11 listopada, w godz. 12.00-16.00 w Zamarskach na miejscowym torze offroadowym odbędzie się Charytatywna Jazda dla Martyny Grzybek. Wszystkie pieniądze, jakie zostaną zebrane podczas przejazdów zostaną przekazane na konto Martyny i pomogą ją zakupić wszelkie pomoce dydaktyczne, higieniczne, leki i niezbędną rehabilitację, której dziewczynka bezwzględnie musi zostać poddana.

Podczas imprezy tradycyjnie już odbędzie się ognisko z kiełbaskami, a Karczma u Źródełka zapewni wojskową grochówkę, kitę z kapustą oraz napoje ciepłe i zimne. Na wszystkich kibiców czekać będą nie tylko przejażdżki terenowymi samochodami, ale także quadami i zjazdy na linie, wspinaczka na skrzyni, paintball i strzelnica. Dodatkowo odbędzie się także pokaz samochodów na sterowanie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku.

 

Pisaliśmy:

Dzisiaj Martynka potrzebuje pomocy

Prośba o pomoc

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: