Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze żegna ostatniego kopciucha

Gmina Jaworze poinformowała, że likwiduje ostatni kocioł węglowy w budynku komunalnym na terenie gminy. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworzu będzie miała przebudowaną instalację grzewczą.

- W 2021 roku z krajobrazu Jaworza zniknie ostatni „wielki kopciuch”, czyli kocioł węglowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu, który zostanie wymieniony na urządzenie zasilane gazem. Po przebudowie w zasobach gminy nie będzie już żadnego budynku komunalnego, w którym funkcjonuje ogrzewanie na węgiel – informuje gmina Jaworze.

Stare ogrzewanie zastąpione zostanie przez niskoemisyjne kotły gazowe. W miejsce istniejącej kotłowni na paliwo stałe, która zostanie zlikwidowana, wykonana zostanie nowa kotłownia gazowa, pokrywająca potrzeby cieplne całego obiektu.

Koszt realizacji inwestycji wynosi: 734 092 zł brutto. Na ten cel gmina Jaworze pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dotację w wysokości 156 657 zł oraz pożyczkę opiewającą na 358 639 zł.

Nowe ogrzewanie ma być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-13 12:29:15
miriam11: Też by se nikiery wymiynił koksioka jak by mu go gmina fundnyła.
2021-07-13 17:13:43
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: starczyłoby na darmowe ekologiczne kotły c.o. w całej Polsce z pieniędzy które władza PiS rozkradła i wdeptała w błoto przez ostatnie 6 lat
2021-07-13 20:13:58
Loh62: Napiszcie ile kopciuchów jest w domach mieszkańców np. procentowo
2021-07-14 05:05:59
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Do trolla srandka podszywającego sie pod moje konto. Donald Tusk powiedział na jednym ze spotkań w Szczecinie, że „Ewa Kopacz miała przygotowany projekt, dość podobny do 500 plus, z podobnymi skutkami”. Polski polityk tłumaczył jednak, że była premier „w ostatnim roku zmagała się z porządkowaniem sytuacji po światowym kryzysie finansowym”. Tusk wyjaśnił, że nasz kraj skutecznie sobie z nim poradził i można było rozpocząć „duże programy socjalne”. Dodał, że PO także „by go w tym czasie wprowadziło”. I co na to powiesz srandku? Przecież to jest to co cię najbardziej, najbardziej, najbardziej boli.
2021-07-14 08:16:56
: Za Onet.pl 》Pierwszy akt oskarżenia w sprawie Sławomira Nowaka. Były szef jednostki GROM przyznał się do winy.
2021-07-14 08:23:53
: Na ile darmowych ekologicznych kotłów c.o. starczyłoby z tych wyłudzonych pieniędzy? Na ile darmowych ekologicznych kotłów c.o. starczyłoby z wszystkich platformerskich przekrętów???
2021-07-14 08:34:05
: Jak wyjaśnia, oskarżony żądał także korzyści majątkowej w kwocie 1,6 mln euro i przyjął jej obietnicę w zamian za wspieranie polskiej spółki w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na Ukrainie, a dotyczącego remontu dróg. – Obiecana korzyść miała być przekazana w formie zapłaty za fikcyjne usługi doradcze dla wspomnianej spółki cypryjskiej. Fikcyjne usługi, afery za aferami, papierowe państwo, kamieni kupa czyli platformerska wizja na przyszłość.
2021-07-14 11:05:57
: pisi bobek z koziej dupy w amoku jak cała ta zafajdana formacja, już czują, że kończą się ich frukta z przestępczych korytek, nie pomoże odkrycie towarzyskie kurdupla z Żoliborza ani stu biskupów z Antychrystowego zaciągu - tak trzymać, więzienia czekają na łakomych zdrajców
2021-07-14 11:22:55
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: Szanownym Internauto zwracam uwagę na fejkowe i hejterskie wpisy TROLLA BEZ SPACJI
2021-07-14 11:22:55
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: Szanownym Internauto zwracam uwagę na fejkowe i hejterskie wpisy TROLLA BEZ SPACJI
2021-07-14 11:26:14
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: TROLL BEZ SPACJI o jednym nicku i avatarze łudząco podobnym do moich, a przy pomocy drugich podszywający się pod kolejnego Internautę, publikuje od dawna treści szkalujące inne osoby i siejące nienawiść, skończy tak marnie, jak marna jest jego psychika i osobowość
2021-07-14 17:17:21
marat: Co konkretnie kryje się pod określeniem cytuję: "skończy tak marnie, jak marna jest jego psychika i osobowość"? krzy-sio+sran-dus+ fortepatrycjuszu+ pozostałe wcielenia w różnych osobach, włącznie z tymi kradzionymi.
2021-07-14 18:57:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Taki troll srandek myśli sobie ze będzie miał rację jak więcej jeszcze będzie hejtował i opluwał . Prawda sama się obroni a POsrandek sam się już wyłożył.
2021-07-14 18:59:11
miriam11: He he patryku, problym w tym że nima darmowych kotłów.To je wszystko z MOICH piniądzorów. Qr...a jak słyszę że mi coś dają zaraz patrze kaj mi zaje...ą. Taka prowokacja
2021-07-14 19:16:58
marat: Dobrze, że sam ze sobą jesteś zgodny, nie zawsze jest to takie oczywiste, krzy-sio+sran-dus+pozostałe wcielenia w różnych osobach, włącznie z tymi kradzionymi.
2021-07-14 21:00:28
: miriam - barani łeb z porożem daniela tu produkujący się jak o "Św.Patryk" BEZ SPACJI jest wyjątkowo mało kreatywny, a już dyskusja z takim okazem to jak uczenie glizdy baletu
2021-07-14 21:42:21
marat: Kogo próbujesz oszukiwać? Chyba samego siebie krzy-sio+sran-dus+ fortepatrycjuszu+ pozostałe wcielenia w różnych osobach, włącznie z tymi kradzionymi.
2021-07-15 02:07:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Powiedz ty mi tak naprawdę srandek za co ty mnie tak nienawidzisz? Nie wiem czy zauważyłeś? Redakcja pewnie też nie ale artykuły mają po kilkaset albo kilka tys wyświetleń ale komentujących jest do policzenia na palcach jednej ręki. Co z tego że więcej kont skoro należą do tych samych osób. Ludzie nie chcą komentować bo widzą jaki jad sączy się z trollowych kont waldka-srandka-steloka-saletry-jaspera. Możesz sobie zaklinać rzeczywistość, pomawiać innych i przypisywać innym swoją złośliwość. Mnie nie było na tym portalu, donka nie było a ty wtedy już opluwałeś z innych kont. Choćby się ludzie produkowali i pisali naprawdę mądre komentarze to jak nie jest po twojej myśli, musisz skrytykować, obrażać i opluwać. Język jak z rynsztoka, rodzice niestety nie wychowali.
2021-07-15 02:11:50
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Niepowodzenia życiowe? brak kobiety? przyrost wagi, brak kondycji (ktoś ci to wytknął na fb)? Co sprawia że taki troll trolluje i zionie nienawiścią do wszystkich?
2021-07-15 08:38:27
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: do TROLLA BEZ SPACJI danielka powyżej - masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, twoje posty budzą odrazę i niesmak, i wstyd dla redakcji że takiego zatrudniała
2021-07-15 09:46:55
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Trzeba ci to powiedzieć wyraźnie śiegoń czysty patol. Babe se znondz bo wali w dekiel.
2021-07-15 16:09:06
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: UWAGA NA TROLLA BEZ SPACJI o nicku i obrazku podobnych do moich - danielek ma dziś imieniny to ma przynajmniej pretekst, się jak zwykle nawali i znowu będzie klikał po nocach -kiedyś publikował na ox sprawozdania z rowerowych wycieczek jako "daniel3ttt" i był nieszkodliwy, ale odkąd zaczął hejterską działalność pod obecnym nickiem odbiło mu kompletnie - redakcja ox.pl już dawno przestała z nim współpracować, a on sam realizuje się teraz w opluwaniu każdego kto się nie zgadza z jego pro-PiSowskimi poglądami, typowy kundelek władzy - w końcu się od nas ODPIPIENI, oby jak najszybciej