Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze wysprzątane. Pora je odwiedzić

Mieszkańcy gminy Jaworze dwoili się i troili, aby wyzbierać śmieci w swojej pieknej miejscowści. Teraz zapraszamy mówią zgodnie.

 

Niedawno odbyło się III Wielkie Sprzątanie Jaworza. To proekologiczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Jaworze we współpracy z Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze.

Do trzeciej już akcji śmieciobrania w Jaworzu, włączyła się jak do tej pory rekordowa liczba uczestników – śmieci na terenie naszej miejscowości zbierało łącznie 110 osób. Najmłodsza uczestniczka miała… 5 miesięcy.

Po powitaniu licznie zgromadzonych, do tej „brudnej roboty” wzięli się także m.in.: zastępca wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak, radna Rady Gminy Jaworze Magdalena Krzemień, radni Rady Gminy Jaworze: Tomasz Gwóźdź, Piotr Filipkowski, Jan Bożek oraz dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Jolanta Witkowska razem z naczelnikiem Wydziału Mienia i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Jaworze Marcinem Bednarkiem, który był głównym koordynatorem całej akcji.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy zgodnie z czterema wyznaczonymi rejonami śmieciobrania. W akcję oprócz licznego grona mieszkańców włączyli się nauczyciele, opiekunowie oraz dzieci i młodzież z obu jaworzańskich szkół podstawowych, a także z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Jaworza.

Na koniec akcji każdy uczestnik miał szansę wzmocnić się ciepłym posiłkiem ufundowanym przez Urząd Gminy Jaworze i przygotowanym przez Restaurację Zdrojową z Jaworza.

- Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z frekwencji i pogody, która w tym dniu wyjątkowo dopisała. Dzięki takim wydarzeniom Jaworze staje się piękniejsze - dodaje gmina Jaworze. Na koniec akcji każdy uczestnik miał szansę wzmocnić się ciepłym posiłkiem ufundowanym przez Urząd Gminy Jaworze i przygotowanym przez Restaurację Zdrojową z Jaworza. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z frekwencji i pogody, która w tym dniu wyjątkowo dopisała. Dzięki takim wydarzeniom Jaworze staje się piękniejsze - dodaje gmina Jaworze.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: