Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze: wójt z absolutorium

Sesja Rady Gminy Jaworze w sprawie rozpatrywania Raportu o stanie gminy i udzielenia wójtowi absolutorium, odbyła się 9 czerwca. Dr Radosław G. Ostałkiewicz uzyskał absolutorium i wotum zaufania.

Radni głosowali nad udzieleniem absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok oraz nad udzieleniem wotum zaufania dla Wójta Gminy Jaworze. Oba głosowania były poprzedzone zatwierdzeniem przez radę sprawozdania finansowego za 2021 rok wraz z sprawozdaniem z wykonania budżetu.

Obie uchwały zostały jednogłośnie przyjęte – 13 obecnych radnych zagłosowało za.

Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Zbigniew Putek stwierdził, że uważa wykonanie budżetu za 2021 rok za bardzo pozytywne. - Należą się pochwały dla Pana Wójta, dla Pani Zastępcy Wójta, dla Pana Skarbnika i dla wszystkich naczelników i pracowników Urzędu Gminy. – dodaje.

 - Nie możemy zapominać, że pełnimy rolę służebną wobec mieszkańców. W końcu to dla mieszkańców realizujemy budżet. Nie zawsze jest to jednak rola, która potrafi zapewnić wszystkie potrzeby, szczególnie, że ostatnie budżety realizujemy w trudnym czasie – w czasie gdy przychodzi nam się mierzyć z wartością pieniądza. – stwierdził Wójt dr Radosław G. Ostałkiewicz, kierując do radnych podziękowania za udzielone absolutorium.

Na czerwcowej sesji Rady Gminy nie zabrakło prezentacji Raportu o stanie gminy. Jest to podsumowanie, co działo się w gminie i jak ona funkcjonowała w 2021 roku.

- Znajdą w nim Państwo obiektywne informacje o tym co zrobiłem, jaki jest potencjał naszej Gminy na tle podobnych do nas gmin, a także w którym momencie realizacji konkretnych strategii jesteśmy. To dokument o nas samych, dla nas samych – mieszkańców Gminy Jaworze. – zachęca do lektury Wójt.

 

Raport o stanie Gminy Jaworze za 2021r.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: