Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze upamiętni bosmana?

Erwin Pasterny to pochodzący z Jaworza bosman statków handlowych, który w latach 60. XX wieku podarował tamtejszej szkole podstawowej spreparowane okazy zwierząt i roślin z całego świata, które pozwoliły utworzyć Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Wszystko wskazuje na to, że gmina będzie chciała uhonorować żeglarza i nada muzeum jego imię.

Do wójta gminy wpłynęło pismo od zarządu Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, który prosi właśnie o podjęcie takiego działania. - To naprawdę świetny pomysł. Niemniej jednak decyzja w tej sprawie należy do radnych Rady Gminy Jaworze - napisał na Facebooku Radosław Ostałkiewicz.

Samorządowiec będzie też starał się przekonać radnych do tego, aby salę audytoryjną znajdującą się w muzeum nazwać imieniem zmarłego w 2019 roku byłego wójta Zdzisława Byloka, dzięki któremu muzeum zostało przeniesione do nowej siedziby. - Przed salą tą wisi tzw. "wójtowska szklanka", którą śp. wójt Zdzisław Bylok (odznaczony medalem 'Zasłużony dla Rozwoju Jaworza') otrzymał z rąk prezesa Liga Morska i Rzeczna kpt. ż. w. Andrzeja Królikowskiego we wrześniu 2014 roku podczas uroczystości otwarcia Muzeum - dodaje Ostałkiewicz.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: