Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze solidarne z Ukrainą

Rada Gminy Jaworze podjęła dziś (24.02) jednogłośnie uchwałę, w której wyraża wsparcie dla Ukrainy w trwającej wojnie z Rosją.

- W dniu, w którym Wolna i Demokratyczna Ukraina zostaje wystawiona na największą próbę, Rada Gminy Jaworze wspólnie z Wójtem Gminy Jaworze przekazuje wyraz pełnego wsparcia dla Ukrainy oraz deklaruje w imieniu mieszkańców Jaworza wspólnotę z Narodem ukraińskim w tym trudnym czasie oraz wyraża nadzieję, na szybką i skuteczną reakcję międzynarodowych instytucji - czytamy w uchwale, której tekst przytacza wójt Radosław Ostałkiewicz.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-24 22:24:47
LeonKowalski : Co do treści uchwały i poparcia się zgadzam,bo to jest bandycka napaść jednego państwa na drugie,tylko pytanie - czy w 1999 gdy inne bandyckie państwo USA bombardowało Serbię i w 2003 gdy najechało Irak pod fałszywymi hasłami o posiadaniu przez Irak broni masowego rażenia ,a wiadomo o co chodziło,i gdy ginęły tam setki i tysiące niewinnych cywili w nalotach czy ostrzałach amerykańskich,to czy Rada Jaworza też uchwaliła taką uchwałę ??
2022-02-24 22:47:03
marat: W regionie ostatnimi czasy utarła się jakaś dziwna praktyka polegająca na wchodzeniu przez organy samorządu w kompetencje odpowiednich władz centralnych i naczelnych. Pomijam ocenę zasadności podjętej uchwały, niemniej w mojej opinii, wypowiadanie się w sprawach polityki międzynarodowej nie należy do gestii samorządu.
2022-02-24 22:51:58
marat: W polityce międzynarodowej są państwa równe i równiejsze. Jedno z państw bezkarnie dokonuje agresji pod pozorem "szerzenia demokracji", znów inne występuje pod pozorem "obrony uciśnionej mniejszości". Słuszna uwaga, jak organ samorządu odnosił się wobec np. amerykańskiej agresji na Irak w 2003 r.?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: