Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze: Muzeum koło szkoły

Tuż obok Gimnazjum nr 1 w Jaworzu przy ul. Wapienickiej powstaje nowoczesne Muzeum Flory i Fauny Morskiej oraz Śródlądowej. Koszt to ok. 1,7 mln zł.

Okazy fauny i flory, które ma Gimnazjum w Jaworzu są ewenementem na skalę krajową. Historia szkolnej kolekcji zaczęła się, kiedy były wychowanek placówki, bosman Erwin Pasterny, przekazał jej część swojej bogatej kolekcji fauny i flory mórz południowych. Obecnie w szkolnych gablotkach znajduje się prawdziwe muzeum okazów, które Pasterny sam polawiał i preparował, są to m.in. rekiny, płaszczka, żółwie, ośmiornice, mięczaki, jeżowce, rozgwiazdy i inne morskie stworzenia.

Teraz uczniowie i licznie oglądające zbiory wycieczki będa mogły zwiedzac ekspozycje w bardziej komfortowych warunkach -obok szkoły powstaje muzeum o powierzchni ok. 230 m kw.  W budynku, prócz znanych już z gimnazjum eksponatów, zwiedzający będa mogli obejrzeć prezentacje multimedialne, akwaria z rybami. Mają się tu odbywac lekcje biologii. Choć koszt inwestycji wydaje się ogromny, jej większość - pona 1 mln zł -  uzyskano dzięki temu, że gmina Jaworze przystąpiła do Lokalnej Grupy Rybackiej.

Budynek muzeum ma zostać otwarty w nowym roku szkolnym, 5 września.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: