Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze - co z fajerwerkami?

Mieszkańcy Jaworza głosowali w ankiecie, która badała ich stosunek do sylwestrowych pokazów fajerwerków. Jak wyglądają jej wyniki?

O sprawie pisaliśmy już wcześniej. Ankietę na facebooku zorganizował wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz. Jej wyniki nie są jednoznaczne- różnica między „fajerwerkami” a „bez fajerwerków” to raptem 32 głosy (708 głosów do 740 głosów, tj. 49%-51%) – czyli stanowczo za mało, żeby uznać ten werdykt za wiążący. Tym bardziej, że w głosowaniu brali udział tak mieszkańcy Jaworza, jak i niemieszkańcy – nie tylko spoza granic gminy, ale nawet spoza powiatu bielskiego czy wręcz województwa śląskiego. Wszystkie te kwestie weźmiemy pod uwagę przy analizie wyników ankiety - napisał wójt.

W głosowaniu wzięło udział 1448 osób. Jak zapowiada wójt, badanie zostanie powtórzone podczas Jaworzańskiego Września, który odbędzie się w terminie 7-8.09.2019. Na razie wiadomo, że decyzji w sprawie kolejnego „Sylwka” i fajerwerków w Amfiteatrze jednak nie ma, gdyż wyniki głosowania nie są jednoznaczne i rozstrzygające - konkluduje Ostałkiewicz.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-02 10:39:38
MILANELLO: Zdecydowanie "NIE STRZELAM" TY też "NIE STRZELAJ"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: