Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaśniej i wygodniej na drogach w Brennej

Ponad 10,6 mln złotych wydała w ciągu ostatnich czterech lat gmina Brenna, na naprawę lokalnych dróg. Jerzy Pilch, wójt Brennej zapowiedział, że to nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową. W specjalnie nagranym filmiku przyznał jednak, że ogrom prac nie jest możliwy do zrealizowania ani w jednej, ani w dwóch kadencjach.

 - Na terenie gminy mamy 128 km dróg gminnych i 28,5 km tras powiatowych. To duże wyzwanie. Nasz dbalość o stan infrastruktury realizowana jest w dwóch aspektach : regulacji terenów pod drogami i poprawy ich nawierzchni – wyjaśnił Jerzy Pilch. Dodał, że w wielu miejscach najlepiej sprawdzają się płyty drogowe. Są stabilne i łatwe w eksploatowaniu.

Wśród najważniejszych inwestycji, zrealizowanych w ciągu minionej kadencji, wójt wymienił m.in. remont fragmentu ulicy Wierzbowej, starej drogi w Górkach Wielkich, Malinowej, Modrzewiowej, Miodowej, Topolowej, Szkolnej, a także Zimnej Wody, Zielonej, Suchej Stromej. Udało się również ustawić nowe bariery przy ulicach Węgierski, Leśnej i Żory.

Jednym z najpoważniejszych zadań była budowa nowego mostu na potoku Węgierski. - Istniało bowiem realne zagrożenie odcięcia przysiółka od naszej gminy – podkreślił Jerzy Pilch. Przy drogach ustawiono także nowe lampy, tam gdzie oświetlenie już było wymieniono jedynie oprawki na reflektorach.

anszaf

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: