Jaśniej i bezpieczniej

Kilkadziesiąt nowych latarni końcem roku postawiono przy ulicy Góreckiej w Brennej. Droga powiatowa, jednak inwestycja gminna. - Bardzo poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku - mówi wójt Brennej, Jerzy Pilch.

Zakończono budowę oświetlenia ulicznego na odcinku Brenna Spalona – Gimnazjum o długości niespełna dwóch kilometrów. W ramach inwestycji zabudowanych zostało 37 słupów i 38 opraw LED. - To odcinek między Brenną Spaloną a ośrodkiem zdrowia, szkołą. Wymagał poprawy bezpieczeństwa ze względu na ilość osób spacerujących tym chodnikiem. Cieszę się niezmiernie, że został on oświetlony – mówi wójt Brennej, Jerzy Pilch.

Traktem spaceruje wiele osób, m.in. dzieci do szkoły i piesi do kościoła. W 2011 roku droga była przebudowywana, wówczas powstał chodnik. - Była to wspólna inwestycja powiatu z gminą. Teraz powstało długo wyczekiwane oświetlenie. Droga jest powiatowa, ale utrzymanie chodników i oświetlenia leży już po stronie gmin – mówi Pilch. Teraz pozostała jeszcze kosmetyka zieleni, która znajduje się wzdłuż lamp, tak aby wiosną liście nie zasłoniły padającego światła. Całkowita wartość robót wyniosła 207 tysięcy złotych.

Na terenie Brennej jest 28 kilometrów dróg, którymi zarządza powiat. W ostatnich latach, dzięki inwestycjom część z nich zyskała nową nawierzchnię. Jesienią zakończył się remont drogi powiatowej w Górkach Wielkich. - To też duża i konieczna inwestycja. Korpus drogi był bardzo zniszczony, na chodnikach zalegały kałuże, nie można było go użytkować bezpiecznie – mówi wójt. Ostatnie lata to także remonty 6 kilometrów drogi w Leśnicy, czy odcinek drogi na Bukowej. W planach na ten rok jest m.in. wykonanie łącznika między Grodźcem a Górkami.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-04 08:40:26
koszor: Bardzo dobrze.<br />
2018-01-04 09:10:36
Hanula: Kampania się zaczyna. Dobrze, że co cztery lata są wybory samorządowe, bo wtedy władza przypomina sobie o wyborcach. A to lampy postawią, chodnik zrobią, drogę wyremontują.
2018-01-04 10:30:30
bronek91: Gmina to samorząd, Powiat to samorząd, oba są na równej pozycji. Co więcej! Samorząd tworzą ludzie a ci w pewnej części dla powiatu i gminy są tymi samymi Janami Kowalskimi. Dlatego tłumaczenia niektórych gmin, iż coś przysługuje powiatowi i gmina nie będzie realizować, pomimo faktu iż jest to dla dobra ludzi, uważam za wierutną wymówkę!!! Brawo Panie Pilch, niech inni samorządowcy tez to zrozumieją. Dzięki Panu powstał w powiecie precedens;)
2018-01-04 13:33:03
Hanula: Postawcie jeszcze fotoradar w Górkach, bo kierowcy czują się tam jak na drodze szybkiego ruchu. Jeżdżą szybko, wyprzedzają mimo zakazu. Na odcinku od Sojki do mostu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją