Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasieniczanin zastąpił Cieszyniaka. Zmiany w bielskiej straży pożarnej

Pochodzący z Cieszyna st. bryg. Zbigniew Mizera, który dotychczas pełnił funkcję komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, odszedł na emeryturę. Zastąpił go mieszkaniec gminy Jasienica - mł. bryg. Roman Marekwica.

Mizera ze strażą pożarną związany był od 1990 roku, gdy rozpoczął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W bielskiej komendzie rejonowej służbę podjął w 1992 roku, a komendantem miejskim został w 2017. - Dziękuję za pomoc w zabezpieczeniu zaplecza przeciwpożarowego i ratowniczego, jego przygotowanie do działań bojowych w ratowaniu życia i mienia mieszkańców naszego terenu tj. 14 sołectw gminy Jasienica. Bardzo cenię sobie ten czas współpracy i stałą gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy - mówił na uroczystości przekazania obowiązków wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, który jest także m.in. prezesem Gminnego Związku OSP RP.

Marekwica z bielską komendą miejską jest związany nieprzerwanie od 2002 roku. W 2013 roku został dowódcą zmiany, a w marcu 2022 - zastępcą komendanta. Wielokrotnie brał udział i kierował akcjami ratowniczymi, między innymi po wybuchu gazu w Szczyrku w 2019 roku, pożarze hali magazynowej w Bielsku-Białej w 2005 roku, czy przy usuwaniu skutków powodzi. Jest odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Medalem za Zasługi dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego, czy Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. - To bardzo cieszy, że gmina Jasienica ma takich odpowiedzialnych ludzi. Pamiętam komendanta jeszcze jako chłopaka, który wykazywał wielkie zainteresowanie ratownictwem. Nie tylko działał w swojej rodzinnej OSP, ale sam podnosił kwalifikacje, zdobywał wiedzę, wygrywając turnieje wiedzy o pożarnictwie, a następnie zostając zawodowym strażakiem - podkreślał Pierzyna.

KR/UG Jasienica

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-07 14:47:56
św. Patryk.: To bardzo ważna dla naszej społeczności informacja. Bardzo bardzo ważna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: