Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica zaprasza na wspólne kultywowanie wigilijnych tradycji

To będzie już siódma edycja Josiynicki Wiliji. Na terenie amfiteatru „Drzewiarz” w Jasienicy odbędzie się wydarzenie dające nam przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przy dźwiękach kolędy, z zapachem i smakiem wigilijnych potraw Ślaska Cieszyńskiego. Tak będzie w najbliższą niedzielę w Jasienicy. Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają 19 grudnia na „VII Josiynicką Wiliję w plenerze”na terenie amfiteatru "Drzewiarz" w Jasienicy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy około godz. 19.00. W planie Koncert Świąteczny. Wspólne kolędowanie, zaplanowano w ramach porządku:"Góralskie Kolędowanie" Zespół Regionalny Dudoski, "Cieszyńskie Kolędowanie" Zespół Regionalny Jasieniczanka, Silesian Tyrol Band Świątecznie, Zespół Grupa Furmana koncert "Opowiedzcie jak to było".
Ponadto zaplanowano "Stoły świąteczne na Śląsku Cieszyńskim" - bezpłatną degustację potraw i kiermasz świątecznych specjałów, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Odbędzie się także Jarmark Bożonarodzeniowy,a tam prezentacja i sprzedaż rzemiosła artystycznego i rękodzieła, świątecznych artykułów dekoracyjnych, propozycji prezentowych.
W trakcie imprezy poczęstunek grochówką i grzańcem - do wyczerpania zapasów.

Wydarzenie połączone zostanie ze zbiórka na leczenie chorej Marzenki Haratyk (z domu Gogler). Kobieta pochodzi z terenu gminy Jasienica i samotnie wychowuje troje małych dzieci.
Wpłaty można również dokonywać poprzez pomagam.pl: link do zbiórki.

 

Portal OX.PL objął wydarzenie patronatem prasowym.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: