Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica szykuje remonty dróg

W Jasienicy praca wre, wkrótce na drogi wjedzie sprzęt i rozpocznie się remontowanie dróg gminnych.

4,5 km gminnych dróg czeka na naprawę w gminie Jasienica. Samorząd właśnie szykuje się do rozpoczęcia naprawy.
Podczas kwietniowej sesji na wniosek wójta Janusza Pierzyny radni przeznaczyli dodatkowe 1,2 mln zł na remonty dróg gminnych. Wcześniej na początku roku zaplanowano 1,8 mln zł, łącznie więc na naprawy przeznaczono 3 mln zł. – Sytuacja naszego gminnego budżetu jest bardzo dobra, możemy więc zwiększyć pulę środków na remonty dróg. Dzięki temu każdego roku znacząco poprawiamy stan techniczny naszych ulic w sołectwach. Zależy nam bowiem, aby naprawione drogi wytrzymały kolejne długie lata już bez dodatkowych napraw – wyjaśnia Janusz Pierzyna. Dodaje, że remontami najczęściej są obejmowane te odcinki dróg gminnych, które były wykonywane przed kilkudziesięciu laty, nie zawsze zgodnie z zasadami budowy, były też obliczone na dużo mniejszy ruch. Toteż często podczas remontu zostaną wzmocnione podłoża na przebudowywanych odcinkach.
Wyboru ulic przeznaczonych do remontu dokonali mieszkańcy w porozumieniu z sołtysami i radami sołeckimi.

Jak poinformowała gmina napraw można się spodziewać na następujących drogach: ul. Grabowa w Bielowicku, Bożka i Sportowa w Bierach, Siedlacza w Grodźcu, Kwiatowa w Iłownicy, Zdrowotna, Długa, Jodłowa, droga obok RSP oraz droga obok Biedronki w Jasienicy, Kolonia w Landeku, Kamieniec w Łazach, Siedlacza w Roztropicach, Ogrodowa w Świętoszówce, Słoneczna w Wieszczętach, Widokowa, Bałkan i Klonowa w Mazańcowicach, Radosna i Tartaczna w Międzyrzeczu Dolnym, Stawowa, Huberta i Elektryków w Międzyrzeczy Górnym, a także Spółdzielcza, św. Jana i Słonecznikowa w Rudzicy.

Remonty obejmują frezowanie starej nawierzchni, wzmocnienie i ustabilizowanie podłoża, a następnie nałożenie nowej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie pobocza, jak dodaje gmina Jasienica, planowane są także wykonania odwodnień.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: