Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica: sesja za nami, rekordowy budżet

Budżet gminy Jasienica przekroczył ponad 120 mln zł, to nowy rekord. Gminne fundusze pomogą m.in. w zakupie samochodu dla policji, a także umożliwią rozpoczęcie termomodernizacji strażnicy OSP w Rudzicy.

Gościem sierpniowej sesji był Tadeusz Donocik, przedsiębiorca, który przed blisko 30 laty zakładał Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i przez wiele lat był jej prezesem. Izba nadała mu tytuł honorowego prezesa, podczas sesji Rady Gminy Jasienica wójt Janusz Pierzyna złożył mu podziękowania za dotychczasową współpracę.

Podczas sesji wójt przedstawił również nową kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotę Kominek, która wygrała niedawno konkurs na to stanowisko.  - Ruszyły też prace nad przygotowaniem projektu nowej sali gimnastycznej dla szkoły w Międzyrzeczu Górnym oraz budowy nowych i uzupełnienia nowym sprzętem na istniejących placach zabaw i siłowniach zewnętrznych na terenie gminy Jasienica. Rozstrzygnięto także przetargi na tegoroczne remonty kolejnych dróg, na które zostanie wydanych dodatkowo blisko 150 tys. zł. – informuje UG w Jasienicy.

Na wniosek wójta radni zwiększyli wysokość budżetu, jego wydatki tym samym przekroczyły 120 mln zł. m.in. o kolejne 18 tys. zł zwiększyła się tegoroczna pula na remonty dróg gminnych, rozpocznie się też przebudowa dachu na budynku na terenie Prochowni w Międzyrzeczu Górnym, a 342 tys. zł pozwoli rozpocząć kompleksową termomodernizację strażnicy OSP w Rudzicy. Kwotą 10 tys. zł Gmina Jasienica wspomoże zakup wartego ok. 100 tys. zł wozu dla techników kryminalistycznych Policji.
Sesja stała się też okazją do podziękowań, jakie wójt złożył organizatorom i uczestnikom dożynek gminnych, które w tym roku odbyły się w Międzyrzeczu Górnym.
(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: