Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jasienica. Miliony na nowy biurowiec

5 milionów złotych wyda Gmina Jasienica na budowę nowej siedziby Zakładu Komunalnego i modernizację PSZOK-u. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach rządowej puli Polskiego Ładu.


Nową siedzibę będzie miał Zakład Komunalny w Jasienicy. Gmina wyda na ten cel 5 mln zł. Tyle otrzymała z rządowej puli programu Polski Ład.

W naszej gminie przybywa zadań obsługi mieszkańców. Dotyczy to nie tylko wywozu nieczystości z posesji i czyszczenia kanalizacji, ale także odśnieżania dróg, ich czyszczenia i tym podobnych prac. Do tego potrzeba więcej miejsca niż dzisiaj ma do dyspozycji Zakład Komunalny. Dlatego zamierzamy zbudować nową siedzibę z odpowiednim zapleczem – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Na budowę nowej siedziby Zakładu i jednocześnie modernizację Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wójt pozyskał z rządowego programu Polski Ład 5 mln zł. Zakład stanie w sąsiedztwie PSZOK-a na działce zakupionej przez Gminę w 2004 r. właśnie z myślą o usługach komunalnych. Na powierzchni nieco ponad 1 hektara stanie piętrowy budynek. Na parterze oprócz części do obsługi mieszkańców z recepcją będzie druga część, przeznaczona na pomieszczenia szatni i socjalne dla pracowników asenizacji, szatnie dla pracowników terenowych, a także pomieszczenia techniczne i magazynowe. Z kolei na I piętrze zaplanowano pomieszczenia biurowe dla pracowników Zakładu Komunalnego oraz pomieszczenia socjalne i archiwum. Łącznie kubatura budynku wynosić będzie 3 449 m sześc., zaś powierzchnia użytkowa – 699,8 mkw.

Ponadto w nowej lokalizacji przewidziano sporo miejsca na powierzchnie garażowe i magazynowe. Hala garażowa przylegać będzie bezpośrednio do ściany budynku, wydzielono w niej pomieszczenie garażowe dla samochodów osobowych i sprzętu. Będzie tam również osobna powierzchnia garażowa dla samochodów z beczką do wywozu nieczystości (4 stanowiska). W hali wydzielono też dwa pomieszczenia z kanałem serwisowym – jedno dla samochodów osobowych i jedno dla samochodów z beczką do wywozu nieczystości. Projektowana kubatura hali wynosi 6 301,3 m sześc., zaś powierzchnia użytkowa 895,1 mkw.

Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, oprócz pojazdów Zakładu Komunalnego będzie tu miejsce do przechowywania drobnego sprzętu, m.in. do odśnieżania dróg i chodników na gminnych drogach. Może także nowy, dodatkowy sprzęt, służący tego rodzaju usługom komunalnym. – Zadań nam pod tym względem przybywa. Oprócz nowego sprzętu warto pomyśleć również o stworzeniu brygady technicznej, która będzie wykonywała prace w budynkach, na placach i ulicach podlegających Gminie Jasienica – dodaje wójt.

Projekt jest juz gotowy, Gmina wystąpiła o wydanie pozwolenia na budowę. Prawdopodobnie więc w przyszłym roku ruszą prace budowlane.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-01 16:09:13
tom lem: ... świetna wiadomość!!!, już z metrów kw wynika, że na jednego pracownika będzie przypadał jeden pracownik biurowy, a jak się ci drudzy sprężą to może będzie ich dwóch patrzeć, jak pierwszy pracuje ;-)
2021-12-02 12:43:57
mieszkaniec_jasienicy: Super! Towarzystwo wzajemnej adoracji z komunalnego się powiększy. Teraz będzie można zatrudnić dwa razy więcej urzędników i utrzymywać ich za nasze pieniądze. No i konieczne pewnie będzie podniesienie już i tak wyżyłowanej stawki za ściek, żeby tylu urzędasów mogło czekać cały miesiąc na wystawienie nam faktury. A wystarczyło oddać wszystko pod opiekę aqua tak jak w jaworzu. Nie ma molochu w postaci komunalnego a stawka za ściek jest dużo niższa. Jedno jest pewne będą przechwałki i oklaski na festynach. Ludzie otwórzcie oczy to wszystko nie potrzebne a budowane i utrzymywane za wasze pieniądze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: