Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica ma "ścieżkę relaksu"

W kompleksie rekreacyjnym Drzewiarza powstała nowa ścieżka z licznymi miejscami do odpoczynku. To nie wszystko, zmienia się też skwer koło Urzędu.

W rejonie wiaty i placu zabaw na Drzewiarzu zbudowano utwardzoną ścieżkę brukową, wzdłuż której stanęło 21 ławek. Miejsce wyposażono w oświetlenie parkowe. Całość dopełnią tablice informacyjne, które nadadzą miejscu charakter edukacyjny.

- Tematem informacji będzie środowisko przyrodnicze regionu Śląska Cieszyńskiego, przede wszystkim rośliny i ptaki. Dla tych ostatnich dodatkowo zostaną na drzewach zawieszone budki lęgowe. Wkrótce przy ścieżce staną również piłkarzami oraz stół do gry w szachy – poinformował UG w Jasienicy.

W ostatnim czasie rozpoczęto również modernizację skweru przy Urzędzie Gminy. W tym miejscu stanęła konstrukcja z głazów granitowych, którą chłodzi fontanna leczniczej solanki, dostarczonej z pobliskiego Zabłocia w gminie Strumień. - Usunięto część nadmiernie rozrosłych krzewów, w najbliższych dniach na skwerze zostaną zasadzone nowe kwiaty i zieleń. Miejsce dzięki zmianom w nasadzeniach zyskało więcej przestrzeni. Staje się też coraz bardziej popularne wśród mieszkańców gminy, którzy z chęcią odpoczywają na nowych ławkach w pobliżu fontanny – dodają urzędnicy.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: