Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jasienica chce mieć Niskoemisyjną Strefę Przemysłową

W Jasienicy została podpisana Deklaracja Intencji w sprawie powstania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Przemysłowej. W obecności zaproszonych przedsiębiorców z terenu Gminy Jasienica, sołtysów 14 sołectw wchodzących w skład gminy i gminnych radnych.
Deklarację podpisali były Premier i były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, Bernard Błaszczyk dyrektor Regionalnej Ochrony Środowiska w Katowicach, prof. Krzysztof Żmijewski – sekretarz generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji oraz Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.
 
W swoim wystąpieniu prof. Jerzy Buzek pogratulował Wójtowi Januszowi Pierzynie pionierskiego pomysłu utworzenia niskoemisyjnej strefy przemysłowej na terenie Gminy Jasienica. Profesor podkreślił, że to jedyna w kraju gmina, która planuje powstanie takiej strefy.
 
Jak mówił podczas spotkania wójt Gminy Janusz Pierzyna - utworzenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej spowoduje napływ nowych inwestycji i stworzenie nowych miejsc pracy. Uzbrojenie terenu i podwyższenie wartości gruntów, docelowo przeznaczonych pod Strefę da możliwość zwiększenia dochodów jednorazowo, poprzez ich zbycie, jak również przełoży się na systematyczne wpływy udziału podatku w dochodach Gminy Jasienica od osób fizycznych i prawnych.
Dodatkowo utworzenie strefy to promocja całego regionu. W obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej kraju, tworzenie nowych miejsc pracy poprzez podejmowanie bądź rozszerzanie działalności gospodarczej, jest zasadniczym warunkiem rozwoju i poprawy życia ludzi – dodał wójt Jasienicy.
 
JB
źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: