Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaś i Małgosia w OCKiR

W czwartek (18.07.2019) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyło się przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Wydarzenie skierowane było do najmłodszych widzów i odbyło się w ramach realizowanego przez fundację MamGrono projektu „Bajkowy Cieszyn”.

- Od maja prężnie działa grupa Bajkowy Cieszyn — sprzedaż, wymiana, kupno książek dla dzieci, dzięki której możecie odświeżyć swoje domowe biblioteczki, a teraz nadszedł czas na coś specjalnego! aż do października będziemy przenosić Was w świat sztuki, pobudzimy Waszą wyobraźnię i oderwiemy od szklanych ekranów – zachęcały założycielki fundacji MamGrono.

„Bajowy Cieszyn” to projekt realizowany dzięki wsparciu jednego z funduszy, który wspiera działania obywatelskie. Panie, które od kilku miesięcy działają w Cieszynie prężnie, aktywizując zarówno dzieci, jak i ich rodziców, zdecydowały się na złożenie projektu, który finalnie otrzymał wsparcie. Teraz Cieszyn stał się miejscem pełnym bajek – przedstawień, będących adaptacjami znanych nowelek dla dzieci, czy różnego rodzaju historii, skierowanych właśnie do najmłodszych. Oprócz doskonałej zabawy przedstawienia mają za zadanie również uczyć – za każdym razem ze sceny padają hasła, dzięki którym dzieci lepiej mogą zrozumieć określone wartości i z czasem wypracowywać w sobie właściwe zachowania.

Przedstawienie „Jaś i Małgosia” opowiadało historię znaną wszystkim dzieciom, jednak w nieco innej odsłonie. Oprócz tytułowych bohaterów na scenę wprowadzono również szereg nowych postaci – np. zapraszano najmłodszych widzów do wspólnej zabawy na scenie, przebierając ich w różnego rodzaju stroje. Innym nowym elementem okazały się zwierzątka, które tłumaczyły, jak zgubne skutki może mieć zaśmiecanie lasu. Dzieci bawiły się dobrze, również ze względu na fakt, że aktorzy schodzili do nich i wchodzili w rozmaite interakcje z widownią.

Dzięki dostosowaniu formy przedstawienia do potrzeb najmłodszego widza dzieci bawią się doskonale i ochoczo uczestniczą w poszczególnych elementach wydarzenia. Aby skorzystać z kolejnego przedstawienia (wstęp jest nieodpłatny, jednak obowiązują zapisy) należy śledzić informacje przekazywane przez fundację MamGrono.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: