Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Janusz Korwin-Mikke w Cieszynie

W ubiegły piątek w cieszyńskim Domu Narodowym gościł europoseł Janusz Korwin-Mikke. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi, a publiczność stanowili przede wszystkim nastolatkowie w wieku licealnym. ''Pod okupacją Unii Europejskiej z Europy została szmata.'' - już na wstępie podkreślił polityk. Jego ostre i radykalne przemówienie miało charakter silnie i jednoznacznie antyunijny.

Janusz Korwin-Mikke swoje wystąpienie skupił wokół krytyki zasad, na których opiera się Unia Europejska. Stwierdził, że obecne wartości unijne są całkowitym przeciwieństwem dawnych wartości europejskich – tych odziedziczonych jeszcze z Babilonu i Egiptu – a to właśnie dzięki nim Europa przewodziła i rządziła światem.

Europoseł zaznaczył, że podstawowa zasada wolności człowieka – „VOLENTI NON FIT INIURIA” („Chcącemu nie dzieje się krzywda”) – została zastąpiona przez ideę państwa opiekuńczego, które wyłącznie zakazuje i nakazuje, ponoć dla dobra obywatela, co jest jednoznaczne z niewolnictwem. Pan decyduje za swoją własność – niewolnika. Korwin-Mikke tłumaczył - Niewolnik w Rzymie miał więcej wolności niż my obecnie. Co prawda niewolnik rzymski mógł zatrzymać dla siebie tylko 10% tego, co zarobił poza domem, a my płacimy podatki wysokości 83%, czyli możemy zatrzymać dla siebie aż 17%, jednak właściciel niewolnika musiał go utrzymać, dać mu jedzenie, dać mu ubranie, no a my za te 17 % musimy się sami utrzymywać. Obiektywnie nasz los jest znacznie gorszy niż niewolnika. Również zakaz posiadania broni świadczy o odebraniu wolności obywatelom. Dziś broni mieć nie wolno, bo nasi właściciele boją się buntu niewolników. - mówił europoseł.

W dalszej części wystąpienia Korwin-Mikke na swój specyficzny sposób przedstawiał kolejne wady współczesnego europejskiego systemu wartości. Skonstatował na przykład, że kiedyś w Europie morderca musiał wisieć, a w dzisiejszej Unii może swobodnie poruszać się po ulicy.Tylko prymitywne plemiona nie znają kary śmierci. Dawna zasada „kto nie pracuje, ten nie je” została zastąpiona zasiłkiem dla osób bezrobotnych, według Korwina zupełnie niesłusznie. Kiedyś uczono chłopców agresji, chłopiec miał się umieć bić. Teraz nie wolno dać w mordę, bo to niekulturalne, nieeuropejskie. – śmiał się Korwin-Mikke, krytykując również szkoły koedukacyjne, gdyż zgodnie z wolą pana utrzymują jego niewolników w ciemnocie i głupocie. Jeśli nie pomaga koedukacja, pan wprowadza do klas dzieci upośledzone umysłowo, żeby obniżyć poziom nauczania. – przekonywał polityk. Dodawał, że w starej Europie nie było podatków dochodowych, a w dzisiejszej Unii Europejskiej są, co jest zwykłą karą za pracę. Przekonywał, że dawniej dzieci należały do rodziców, a dziś należą do pana, który decyduje o ich szczepieniach czy szkołach, do których mają uczęszczać – krótko mówiąc, dzieci stały się własnością państwa.

Korwin Mikke nazwał Unię Europejską socjalistycznym eksperymentem. Ostrzegał: Jeżeli będziemy tak dalej szli (według obecnych wartości unijnych przyp. red.), to Muzułmanie przyjdą i nie będą musieli specjalnie walczyć, oddamy im wszystko za tupnięcie nogą.

Europoseł skrytykował również system demokratyczny nazywając go „tyranią większości”. Jak tłumaczył - [..]rządzi większość, a głupich jest znacznie więcej niż mądrych. Polityk, żeby wygrać wybory, musi przemówić do głupich. Korwin-Mikke uważa się za monarchistę, ale przyznał, że mógłby żyć w republice. Często jest tak, że prawo czegoś chce, a lud chce czegoś innego. W republice stosuje się prawo, a w demokracji wolę ludu.- uzasadnił polityk.

Na koniec spotkania padło kilka komentarzy i pytań z widowni. Większość słuchaczy, która zabrała głos, wyraziła swój sprzeciw wobec kontrowersyjnych wypowiedzi europosła. Jedna z pań zapytała polityka, jakim prawem obraża kobiety nazywając je między innymi mniej inteligentnymi. Ten zaś przytoczył przykład żeńskich drużyn sportowych, które bez wyjątku prowadzone są przez męskich trenerów. Kobiety chcą, żeby nimi rządzili mężczyźni, bo są mądre, nie są może inteligentne, ale są mądre. - zakończył wypowiedź. Zapytany o politykę zagraniczną zaznaczył, że najważniejsze są interesy państwa, a nie jakakolwiek sympatia do danego narodu. Ja się nie kieruję żadnymi empatiami, ja się kieruję wyłącznie zimnym wyrachowaniem. Ludzie nie rozumieją, że ja nie mam empatii, ja mam mózg.- podkreślił europoseł. Dodał również, że jedyny moment, kiedy uruchamia się w nim empatia, to widok ładnej dziewczyny. Jeden ze zwolenników partii Wolność zapytał o receptę na uzyskanie większego poparcia dla ugrupowania. W odpowiedzi Korwin-Mikke stwierdził, że wcale nie stara się uzyskać znacznej przewagi. My w tej chwili nie walczymy o wygranie wyborów, walczymy o 10, 15 może 20%. Więcej ludzi nie jest w stanie zrozumieć tego, co mówimy. To jest za trudne, my mówimy abstrakcyjnie, a ogromna część ludzi nie chwyta rozmowy abstrakcyjnej.


AH

 

źródło: ox.pl
dodał: AH

Komentarze

27
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-03-13 07:52:27
krolik bugs: To szaleniec i oszust polityczny jakich pełno.<br />Mikus podwijaj ogon i skladaj mandat europosła, bo nie elegancko brać kilkadziesiąt tyś euro co miesiąc !!!
2017-03-13 08:40:04
krzysztof.mm: Żal dupe ściska, kiedy się widzi tę gówniarzerię wpatrzoną w narcystycznego, sfrustrowanego dziwoląga z antyunijną pianą na ustach i portfelem wypchanym unijną kasą.<br /><br />Żal, bo to nasze dzieci, i doskonale wiemy, że jak teraz one same sobie w rowie na poboczu pościelą, tak się w nim wyśpią.
2017-03-13 09:24:44
Efob: To psychopata,cos wspomnial o muzgu,problem, w tym ze on go nie ma,bezmuzgowiec,ktory chce przekrecic mlodych ludzi na zla droge,ciagle wspominajac,co bylo kiedys za krola sassa,co za okrutna zdesperowana osoba,jezeli mozna go osobowoscia nazwac.Dziwie sie ze wogole organizowane sa spotkania z taka kreatura.Wstyd glosic takie banaly,wstyd, dla nas ze tacy pseudo politycy sa wsrod nas.
2017-03-13 10:41:20
STEVEabc: On nie jest osamotniony. Mamy jeszcze jednego takiego prezesa ale innej partii. )-:
2017-03-13 11:38:37
bronsky1964: UE do d...py,ale kasa cacy.
2017-03-13 12:16:05
Przepierón: Pieprzy 3po3 i mam nadzieje że nikt go poważnie nie traktuje, ale jeszcze tela gańby na arenie międzynarodowej jak szydełko z karzełkym i resztą hultajstwa nie narobił.
2017-03-13 12:59:36
rainman: JKM nie jest z mojej bajki ale jest to jeden z nielicznych posłów, którzy kilkanaście lat temu żądali wprowadzenia do konstytucji zakazu zadłużania państwa. Teraz widać jak bardzo był to słuszny postulat - choćby patrząc na sytuację w Czechach, które zamknęły budżet poprzedniego roku z nadwyżką.<br />Również - lepiej dla młodych aby wierzyli w konserwatywne ideały (jakiekolwiek by one nie były) niż aby mieli się angażować w cyrki związane np. z żądaniami całkowitego odblokowania aborcji.<br />JKM musi w jakiś sposób zaakcentować swoją inność i skoro po lewej stronie mamy przykłady jakie mamy to równie dobrze ma prawo do czegoś takiego JKM.<br />@krolik bugs - wygrał wyboru więc może brać<br />@krzysztof.mm - lepiej dla tych dzieci aby już teraz rozumiały czym jest odpowiedzialność za własne czyny<br />@Efob - zanim zaczniesz pisać komentarze - przestudiuj słownik języka polskiego<br />@STEVEabc - wiele osób zgadza się z JKM - problemem jest to, że za każdym razem gdy już może się dostać do sejmu odpala coś tak bardzo niezrozumiałego, że z miejsca cofa się o kilka kroków<br />@bronsky1964 - przynajmniej jest bólem tyłka dla niektórych lewaków, którzy potrafiliby zalać jedną decyzją obszar UE islamem.<br />@Przepierón - jeżeli ktoś ma w większości zdroworozsądkowe poglądy a znajduje się pośród głupców - to istotnie - będzie robił gańbę.<br /><br />Tak się zastanawiam gdzie pośród Was są zwolennicy wolności słowa. Kobiety mogą protestować 8. marca, organizować czarne protesty, już ponad połowa społeczeństwa uważa, że dwóch facetów to jest coś normalnego a większość społeczeństwa uważa, że kraj może w nieskończoność żyć na kredyt.<br /><br />Wasze dzieci (jeżeli są tutaj rodzice) będą w przyszłości umierały w kompletnej biedzie przez sposób w jaki było zarządzane to państwo. JKM nie jest z mojej bajki, ale dla mnie odmawianie komuś prawa głosu jest po prostu zaprzeczeniem naszych ideałów. Szkoda, że większość z was nie miała tam wtedy być i skonfrontować swoich poglądów z JKM.<br />
2017-03-13 13:41:33
Przepierón: @rainman - raczej odwrotnie, głupiec wyśmiewany przez zdroworozsądkową kulture światową. Kundle zawsze szczekają a jak co do czego przyjdzie to ich nie ma tak samo jak Nigel Farage i Boris Johnson. Nawet Annie Lennox wyśmiała Janusza Korwina-Mikke. Kolejny wielki przegrany swoją przegraną obraca w zwycięstwo.
2017-03-13 13:59:27
JaSza11: Rainman chyba mózg Ci wyparował, nie martw się o czyjeś dzieci! dadzą sobie radę!
2017-03-13 14:04:20
krzysztof.mm: rainman<br />a cóż to za zarzut, \&quot;gdzie pośród Was są zwolennicy wolności słowa\&quot;<br />to chyba oczywiste, że Korwin w sposób wolny gada co mu ślina na język przyniesie, inni - my - piszemy co o tej ślinie sądzimy <br />i tylko ty widzisz tu jakiś problem <br />a to dokładnie tak, jakbyś to ty właśnie nam chciał tę wolność słowa i wyrażania opinii, np. o JKM i jego ślinotoku, odebrać
2017-03-13 14:13:57
NieStela2: Niestety JKM całkowicie skompromitował idee konserwatywnego liberalizmu przez swoje idiotyczne wypowiedzi np. o niepełnosprawnych dzieciach i kobietach.
2017-03-13 15:30:45
cd minerwa: Polska stala sie \&quot;egzotycznym\&quot; krajem- takim San Escobar, ze mnie juz kompromitujace i durne wypowiedzi polskich prawicowych politykow czy chocby konserwatywnego JKM nie dziwia. Widocznie osmieszanie i pogarszenie pozycji Polski na europejskich i swiatowych salonach jest ich takim odus operandi.
2017-03-13 16:29:17
Przepierón: Jest jednak jedna mądra rzecz jaką głosi - \&quot;zakaz zadłużania państwa oraz cięcie wydatków\&quot; . Obecne zadłużenie Polski to 990 mld zł, w tym roku osiągnie 1 bilion zł. Miesięcznie zadłużenie wzrasta o ok. 10 mld zł. Zyjemy ponad stan !!!
2017-03-13 19:35:10
rainman: @krzysztof.mm<br />Absolutnie nikomu nie chcę odebrać wolności słowa. Po prostu mam pewien szacunek do takich ludzi jak JKM, którzy w niektórych kwestiach zachowują zdrowy rozsądek, który przez innych został już prawie całkowicie zaorany.
2017-03-13 20:00:45
krzysztof.mm: rainman<br />lepiej<br />sugeruję w takim razie nieco więcej szacunku także dla komentujących
2017-03-13 20:55:59
kukuł: Kim są ci wszyscy którzy wyśmiewają Korwina?To są jakieś autorytety?Jak można nazwać ludzi którzy promują gender,homoseksualizm i niekontrolowaną imigrację?Szacun dla tego pana za to że ma poprawność polityczną w głębokim poważaniu.Zdrowy rozsądek jest dziś bardzo potrzebny
2017-03-13 20:56:02
rainman: @krzysztof.mm<br />Bardzo przepraszam, ale gdzie nie okazałem szacunku dla komentujących? To raczej wszystkie zgromadzone głosy tutaj były w większości przeciwko JKM - bez argumentów, jedynie obrażanie człowieka.
2017-03-13 21:15:38
krzysztof.mm: \&quot;Tak się zastanawiam gdzie pośród Was są zwolennicy wolności słowa. \&quot;<br />No przecież od samego początku o tym piszę, pewnie nie doczytałeś...
2017-03-13 21:21:32
rainman: @krzysztof.mm<br />To:<br />\&quot;Tak się zastanawiam gdzie pośród Was są zwolennicy wolności słowa. \&quot;<br /><br />w porównaniu do Twojego postu:<br /><br />\&quot;Żal dupe ściska, kiedy się widzi tę gówniarzerię wpatrzoną w narcystycznego, sfrustrowanego dziwoląga\&quot;<br /><br />Chyba sobie wolne żarty robisz @krzysztof.mm<br /><br />Ty mi chcesz dawać rady odnośnie szacunku?
2017-03-13 22:20:18
krzysztof.mm: oczywiście<br />ale ty chyba nie pojmujesz o co biega<br />bredzisz jak nie przymierzając korwin, zarzucasz jego krytykom ograniczanie wolności słowa, po czym wypunktowany udajesz, że nie wiesz o co chodzi i zmieniasz temat<br />no to jest twój brak szacunku dla komentujących, czytających zresztą też <br /><br />to było a propos komentarzy - zaś do owej \'gówniarzerii wpatrzonej w narcystycznego, sfrustrowanego dziwoląga\', piękna fraza nota bene, osobiście szacunku nie mam i nie zamierzam mieć<br />
2017-03-13 22:38:06
rainman: @krzysztof.mm<br />\&quot;Żal dupe ściska, kiedy się widzi tę gówniarzerię wpatrzoną w narcystycznego, sfrustrowanego dziwoląga\&quot;<br /><br />Widocznie lewicowa ideologia nie przemawia do tych młodych ludzi i stąd Twoja frustracja.<br /><br />Natomiast odnośnie wolności słowa - zadałem po prostu pytanie.
2017-03-14 16:46:04
kuki06: Ludzie ale jesteście ograniczeni. Widać ciemno.a i cho.ota typowe Polaczki wybierająca jak nie Po to PiS PSL Sld itp. I teraz macie tego efekty. Tak samo jak wyśmiewaliście Leppera a widzieliście co po ost.wystąpieniu z nim zrobili. Teraz to samo. No ale cóż jak Prezes powiedział: \&quot;Więcej ludzi nie jest w stanie zrozumieć tego, co mówimy. To jest za trudne, my mówimy abstrakcyjnie, a ogromna część ludzi nie chwyta rozmowy abstrakcyjnej\&quot;. Pozdrawiam i życzę dalszego udanego życia w Matrixie :-)
2017-03-14 18:56:25
krzysztof.mm: Ciekawostka jest taka, że w tym samym dniu Korwin ględził także w Skoczowie. <br />Na spotkaniu z nim obecny był miedzy innymi nie tylko znany skoczowianom i nie tylko z partyjnej pisowskiej hiperaktywnści i skandalu w radzie powiatu tow. Bacza Andrzej.<br />Trudno go posądzić o sympatie dla Korwina - chociaż kto wie, może już go mają w partii dosyć?<br />Bardziej prawdopodobne jest jednak, że tow. Bacza Andrzej został wysłany na to spotkanie aby wykonać zlecone mu przez partię zadanie. <br />Otóż tow. Bacza Andrzej zajmował się tam głównie filmowaniem uczestników spotkania. <br />Nie wykluczam, że się mylę, że tow. Bacza Andrzej jedynie odkrył w sobie powołanie filmowca, kronikarza, dokumentalisty?<br />A może ktoś sfilmował filmowca tow. Bacza Andrzej?<br />
2017-03-14 19:23:57
rainman: @krzysztof.mm<br />\&quot;i skandalu w radzie powiatu\&quot;<br />o jakim skandalu piszesz?
2017-03-15 09:38:44
JónekStela: Wy, którzy tutaj tak hejtujecie Korwina i plujecie na niego: sami pokazujecie jakimi jesteście ignorantami i prostakami. Każda wasza wypowiedź brzmi mniej więcej tak: oszołom, idiota, wariat, powinno się go leczyć itp. <br />A może zadacie sobie trud i przeczytacie, posłuchacie to o czym on mówi, a następnie spróbujecie się w jakiś merytoryczny sposób odnieść do tez tego faceta?<br />Dodam tylko, że nie jestem za Korwinem, ale nie podoba mi się to, że można być tak uprzedzonym do kogoś
2017-03-15 11:17:41
krzysztof.mm: jonek<br />a ja właśnie od niemal 30 lat czytam i słucham co ten gościu ma do powiedzenia,<br />i do tej litanii, którą absolutnie słusznie przytaczasz, dodam od siebie: stetryczały frustrat, notoryczny nieudacznik, patologiczny skandalista
2017-03-15 23:12:39
Międzol: A czemu Pan Bacza nie mógł przyjść i filmować ? Czy przed wejściem ktoś pytał o poglądy ? Czy zabraniano filmować ? No i w końcu czy Korwin mówił coś czego by można nie było wyczytać w internecie czy posłuchać w tv ?<br />Prezes Janusz powiedział: słowa są mniej ważne, i tak interesuje nas 15-20% wyborców, reszta tego nie zrozumie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: