Janda zakończy karierę w Wiśle

39-letni czeski skoczek, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i zdobywca Pucharu Świata, Jakub Janda zakończy karierę. Na miejsce swoich ostatnich skoków wybrał Wisłę.

Czeski skoczek urodził się w Frensztacie pod Radhostem – to niespełna 90 kilometrów od Wisły, dlatego Janda wielokrotnie trenował na wiślańskiej skoczni. Ma w Wiśle wielu znajomych i kibiców.

Czech w Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 1996/1997, na to, by znaleźć się po raz pierwszy w czołowej dziesiątce czekał jednak do marca 2001. Pierwsze podium udało mu się wywalczyć zaś dwa lata później w Libercu (3. lokata). Przełomowy okazał się dla niego sezon 2004/2005, kiedy kilkakrotnie zajmował czołowe miejsca w zawodach Pucharu Świata, wygrał konkurs w Titisee-Neustadt, zdobył dwa medale w Mistrzostwach Świata 2004 – srebrny na skoczni normalnej, zaś brązowy na dużej. Wyśmienita formą popisał się w sezonie 2005/2006, kiedy odniósł największe sukcesy w karierze - zdobył kryształową kulę i wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Janda chce pożegnać się ze skokami narciarskimi startem w Pucharze Świata w Wiśle (17-19 listopada). Potem Janda zajmie się na poważnie polityką - w wyborach w 2017 uzyskał mandat posła do Izby Poselskiej z ramienia Obywatelskiej Partii Demokratycznej.

Rozpoczęcie sezonu zimowego skakania w Wiśle będzie wielkim wydarzeniem dla kibiców. Po raz pierwszy Polska zainauguruje sezon startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy w sezonie olimpijskim rozegrane zostaną w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. [Zobacz program ]. Przygotowania już trwają – m.in. na skoczni produkowany jest śnieg [ oglądaj wideo: Śnieg pod kołderką ].

red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją