Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Paweł II świętym

Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak, który gościł 22 maja 1995 roku w Skoczowie zostaje świętym.

Na tę chwilę czekało wielu Polaków. Dziś oficjalnie już wiemy, że goszczący 22 maja 1995 roku w Skoczowie papież Jan Paweł II zostanie świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63.

Watykan póki co nie ogłosił jeszcze daty kanonizacji papieża. Ma zostać ustalona na konsystorzu. Jak spekulują włoskie media, może to być koniec roku. Ostateczną decyzję podejmie papież Franciszek, który zaakceptował cud Jana Pawła II po rozmowie z  prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynałem Angelo Amato.

Nad uznaniem cudu pracowała specjalna komisja kardynałów i biskupów, którzy po teologach i lekarzach badali dokumentację dotyczącą uzdrowienia niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia.

Jak wiadomo nieoficjalnie chodzi o cud kobiety z Kostaryki, która została uzdrowiona z ciężkiego uszkodzenia mózgu po wizycie w Watykanie. Papieżem był wtedy Jan Paweł II.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: