Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jan Olbrycht wyróżniony

Jan Olbrycht został wyróżniony tytułem "Osobowości 30-lecia Samorządności", który przyznany został przez Związek Miast Polskich.

Poza cieszyńskim europosłem, związek tym samym tytułem nagrodził Franciszkę Cegielską (prezydentkę Gdyni w latach 1990-1998, wiceprezeskę ZMP w latach 1991-1998), Rudolfa Borusiewicza (dyrektora Biura ZMP od 1999 roku, radnego Rady Miasta Nowy Sącz), Jana Macieja Czajkowskiego (prezydenta Zgierza w latach 1990-1998, wiceprezesa ZMP) oraz Pawła Adamowicza (prezydenta Gdańska w latach 1998-2019).

Jak możemy się dowiedzieć z biogramu Jana Olbrychta, który opublikował Związek Miast Polskich, były burmistrz Cieszyna w latach 1993-1998 pełnił funkcję wiceprezesa stowarzyszenia. W tym czasie odpowiadał za kontakty z europejskimi organizacjami pozarządowymi.

Warto przypomnieć, że inny polityk związany ze Śląskiem Cieszyńskim, Jerzy Buzek, został w lutym wybrany na Najlepszego Polskiego Europosła. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-02 14:15:30
politykier: Gratulacje!
2020-06-02 14:21:12
politykier: Niemniej podtrzymuje swoje zdanie, że do historii cieszyńskiej samorządności z pewnością jako primus inter pares przejdzie Bogusław Bagsik, wybitny polski przedsiębiorca, radny miasta Cieszyna pierwszej kadencji (1990–1994). Właściciel i założyciel spółki Art-B. Laureat Nagrody Kisiela w kategorii biznes. Nietuzinkowa postać o międzynarodowych powiązaniach. Ponoć spółka Art-B brała udział w zabezpieczeniu finansowym operacji "MOST", ale to pozostawmy już jako teorię spiskową...
2020-06-02 20:14:30
Santa_Claus: W prezencie tym razem nie od Świętego Mikołaja, a od niejakiego Sasina, każdemu z Polaków worek polskiego węgla - Sasin to dopiero wybitna osobowość: "Wicepremier Sasin zaprezentował w Sejmie dane o spadku importu węgla do Polski przez państwowe spółki. W lutym Sasin wydał zakaz kupowania węgla z zagranicy. Problem w tym, że polski węgiel jest za drogi. O połowę droższy niż można kupić w europejskich portach. Elektrownie płaczą i płacą. W końcu odbija się to na cenach prądu. A kopalnie i tak ledwo przędą i wydobywają więcej, niż mogą sprzedać. Hałdy w tym roku tylko rosną."
2020-06-02 20:28:14
politykier: krz-sio+ Santa_Claus, chcesz podarować Panu Olbrychtowi WĘGIEL? Twoim zdaniem coś narozrabiał? A może wspierasz POLSKI PRZEMYSŁ WYDOBYWCZY?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: