Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jan Olbrycht europosłem roku 2018!

Jan Olbrych po raz trzeci otrzymał nagrodę MEP Awards 2018, tym razem w kategorii sprawy gospodarcze i monetarne. Nagrodę przyznano za pracę nad wieloletnim budżetem Unii.

Jan Olbrycht jako sprawozdawca Europarlamentu negocjował rewizję obecnej perspektywy finansowej (2014–20), a aktualnie pracuje nad kształtem budżetu po roku 2020. Jego celem jest opracowanie budżetu ambitnego, który z jednej strony zapewni kontynuowanie finansowania obecnych polityk europejskich, a z drugiej pozwoli na realizację nowych priorytetów związanych z bezpieczeństwem, obronnością i kryzysem migracyjnym. - Debata na temat wieloletnich ram finansowych jest w gruncie rzeczy debatą o przyszłym kształcie Unii Europejskiej i jej polityk. Jako stały sprawozdawca pracujący nad stanowiskiem Parlamentu Europejskiego w tym zakresie czuje się tym bardziej wyróżniony” – mówił po wręczeniu nagrody Jan Olbrycht.
 
Jan Olbrycht jest już trzykrotnym laureatem MEP Awards. Jako jedyny Polak był też aż sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. W roku 2007 nagrodę przyznano mu w kategorii polityka regionalna (za pracę nad rozporządzeniem o Europejskim Ugrupowaniu Współpracy Terytorialnej), a w 2014 – w kategorii zrównoważone środowisko miejskie (za aktywność Intergrupy URBAN, której przewodniczy).
 
MEP Awards to nagrody przyznawane od roku 2005 przez brukselski The Parliament Magazine. Trafiają one do najbardziej pracowitych i wpływowych europosłów. Nagroda ma postać kryształowej statuetki w kształcie gwiazdy. Kandydaci do nagrody zgłaszani są przez instytucje, stowarzyszenia i inne organizacje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-21 21:56:23
krzysztof.mm: gratulacje<br />ta nagroda choć w części zmyje plamę po skandalicznym Czarneckim
2018-03-21 22:06:33
bronek91: krzysztof.mm<br />Nie musisz się podlizywać, to koryto już dawno jest zajęte. <br /><br />Natomiast Janowi Olbrychtowi życzę sukcesu braku zbanowania przez wyborców w kolejnych wyborach....
2018-03-21 23:22:11
Stanko: Panu Jankowi Olbrachtowi życzę sił i takich otwartych umysłów europejskich na potrzeba. Na miłość Boską kiedy ten PiS przestanie szaleć. Zaczyna się ciemne Średniowiecze w wielu dziedzinach życia.
2018-03-22 16:19:51
hanbes: Panie Olbrycht-gratuluję!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: