Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jakub napisał list. Teraz sprzątać będzie Jaworze

Do Wójta Gminy Jaworze, codziennie wpływa kilkadziesiąt listów – ten był wyjątkowy. Napisał go chłopiec, choć sprawa jest na tyle poważna, że za jej rozwiązanie weźmie się spora część mieszkańców Jaworza.

-Jestem mieszkańcem Jaworza od blisko trzech lat i bardzo mi się tutaj podoba. W mojej okolicy jest sporo pięknych terenów, które dają możliwość wypoczynku na łonie natury. Niestety, od dłuższego czasu obserwuję, iż szpecą je zalegające wokół śmieci. (…) Niestety, ilość śmieci jest tak duża, że dziś już wiem, iż sami z bratem nie damy rady tego uprzątnąć. (…) Rozumiem, że to nie jest Pana wina, że ludzie śmiecą. Jednak wierzę w Pana charyzmę oraz umiejętność porywania ludzi do wspólnej pracy – napisał Jakub, czwartoklasista Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu w liście do wójta Radosława Ostałkiewicza.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. - Wspólnie z Ośrodkiem Gminy Jaworze zapraszam na zainicjowaną przez ucznia klasy IVb Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej – Jakuba, akcję pod nazwą "Wielkie Sprzątanie Jaworza", która odbędzie się w sobotę 29 maja od godz. 9.00 do 14.00 – napisał na swoim profilu facebookowym wójt.

Wystarczą dobre chęci do posprzątania miejscowości. Zasady akcji są proste! Należy do 26 maja zgłosić chęć wzięcia udziału w sprzątaniu wysyłając mail na adres – biuro@opgj.pl

Każdy uczestnik otrzyma worki na śmieci i rękawice ochronne. Organizatorzy przypominają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa związanego z epidemią. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, każda zajmie się wyznaczonym terenem. Osoby nieletnie mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów.

- Zakończenie akcji w Amfiteatrze ok. 14:00, a dla uczestników akcji certyfikat uczestnictwa i gorący posiłek. Liczymy na Waszą obecność! Razem możemy uczynić Jaworze nie tylko piękniejszym, ale i znaczenie czystszym – zachęca Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: