Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jakie przedszkole wybrać?

Wybór przedszkola to jedna z najtrudniejszych decyzji dla każdego rodzica. Wybierając przedszkole, poszukują oni miejsca bezpiecznego, które zapewni każdemu dziecku radosne i bezpieczne dzieciństwo, nadzór nad prawidłowym rozwojem a także budzenie i rozwijanie talentów.

Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie jest wyjątkowym miejscem dla wyjątkowych dzieci. Jako jedno z najstarszych, bo działających ponad 13 lat, największych niepublicznych przedszkoli w Cieszynie tworzy atmosferę bezpieczeństwa i ciepła, gdzie dzieci mogą się swobodnie rozwijać według swojego indywidualnego tempa – stymuluje, a nie dopasowuje, opierając swoje funkcjonowanie o wartości chrześcijańskie i nauki głoszone przez Jana Pawła II.

„Nasze przedszkole to miejsce stworzone przez ludzi z pasją , gdzie dbamy o wrażliwość dziecka, jego kreatywny rozwój, uważnie słuchamy, obserwujemy, rozmawiamy – nie boimy się żadnych tematów. Wśród naszych wychowanków mamy również dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym, dla których organizujemy kompletną pomoc psychologiczno-pedagogiczną” - mówi dyrektor przedszkola, mgr Sylwia Radulska.

Zajęcia prowadzone są w 4 grupach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Przedszkole liczy 8 oddziałów, cztery mieszczą się w budynku przy ul. Pokoju 5, kolejne trzy w budynku przy Placu Dominikańskim 3 oraz jeden w Katolickiej Szkole Podstawowej. Każda siedziba posiada własny, wyposażony w plac zabaw ogród.

Przedszkolaki uczą się języka angielskiego już od 3 roku życia. Poza tym uczestniczą zajęciach plastycznych, zajęciach umuzykalniających, w zajęciach religii katolickiej i ewangelickiej. Nowością w tym roku szkolnym są zajęcia twórcze „ Bliżej świata” oraz zajęcia sportowe, których głównym celem jest zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu oraz zapoznanie dzieci z różnorodnymi dyscyplinami sportowymi. Dzieci korzystają z zajęć na basenie, a dla chętnych prowadzone są również zajęcia z języka francuskiego oraz ZUMBA.

Codzienne, domowe posiłki przygotowywane są we własnej kuchni przez panie kucharki. W menu przeważają potrawy o łagodnych smakach, zdrowe i zbilansowane, a domowe wypieki na podwieczorek zadowolą podniebienie nawet najbardziej wymagającego przedszkolaka.

Katolickie Przedszkole bardzo ceni sobie współpracę z rodzicami, którzy mają wpływ na zmiany i kierunek rozwoju placówki współpracując z dyrekcją oraz wychowawczyniami i podając swoje sugestie i pomysły.„Staramy się, aby rodzice uczestniczyli w życiu naszej placówki. Organizujemy Dni Otwarte przedszkola, zajęcia adaptacyjne dla 3-latków wraz z rodzicami, bal karnawałowy i Piknik Rodzinny. Nierzadko rodzice uczestniczą w naszych zajęciach, dzieląc się z przedszkolakami swoją wiedzą i umiejętnościami” - mówi dyrektor przedszkola, mgr Sylwia Radulska.

Drodzy Rodzice, jeżeli jesteście ciekawi, zainteresowani, jak wygląda nasze przedszkole, jeżeli chcecie znaleźć dla swojego dziecka przedszkole, które będzie je stymulowało i pomoże ze śmiałością iść dalej w świat, jeżeli macie pytania – serdecznie zachęcamy do kontaktu, postaramy się doradzić, odpowiedzieć i wyjaśnić.

Zobacz nas na facebooku Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie

Zapisy na rok szkolny 2015/2016 już trwają!

Przyjmujemy dzieci od 2-go roku życia!


Czesne w wysokości 300 zł miesięcznie zawiera pełne wyżywienie i wszystkie zajęcia dodatkowe!!! Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnej opłaty czesnego w przypadku trudnej sytuacji finansowej.

Zapraszamy!!!

 

(artykuł sponsorowany)
 

źródło: Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: