Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaki symbol Śląska?

Masz pomysł, jaki powinien być technologiczny symbol województwa śląskiego? Jeśli Twój pomysł spodoba się internautom lub jury - możesz wygrać designerską biżuterię.

Celem konkursu jest aktywizacja i zainteresowanie mieszkańców województwa zmianami w przestrzeni publicznej w ostatnich 14 latach. - Województwo śląskie zmienia się na naszych oczach. Nasz region stopniowo przekształca się w kolebkę nowoczesnych technologii. To tutaj powstało pierwsze polskie sztuczne serce, tu został zaprojektowany najszybszy na świecie mikroprocesor. To nie koniec nowatorskich osiągnięć mieszkańców naszego regionu. Jesteśmy przekonani, że lista jest znacznie dłuższa. Dlatego prosimy Ciebie, mieszkańca województwa śląskiego, o pomoc w uzupełnieniu naszego katalogu. Weź udział w konkursie na nowy, technologiczny symbol województwa śląskiego. Zaproponuj przedsiębiorstwo, wynalazek lub inicjatywę, które dają świadectwo naszej innowacyjności. Wygraj atrakcyjne nagrody i pokaż, że razem TWORZYMY ŚLĄSKIE - piszą na stronie konkursowej organizatorzy.

Kampania promocyjna "Tworzymy Śląskie" ruszyła 1 września, marka Śląskie promowana będzie w radio, telewizji, na zewnętrznych bilbordach, w internecie. Produktami-symbolami, które będą udowadniać innowacyjny technologicznie charakter województwa są: sztuczne serce stworzone w Zabrzu, mikroprocesor DQ80251 zaprojektowany w Bytomiu, Sztuczne słońce znajdujące się w Eurocentrum Katowice, Elementy turbiny silnika odrzutowego produkowane w Bielsku-Białej, Biżuteria z węgla z pracowni bro.Kat z Katowic i Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – posiadająca salę o idealnej akustyce na 1 800 miejsc. Konkurs na symbol Śląska jest jednym z elementów kampanii.

Konkurs polega na zgłoszeniu za pośrednictwem strony tworzymyslaskie.pl propozycji symbolu wraz z uzasadnieniem. Na dokonywanie zgłoszeń czasu zostało niewiele - do 15 września. Z wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze 10 najciekawszych, które zostaną poddane pod głosowanie Internautów w dniach 19-30 września. Jury z kolei wybierze także 50 najciekawszych uzasadnień.

Ogłoszenie 50 najciekawszych pomysłów wybranych przez jury i jednego wybranego drogą głosowania internautów nastąpi 30 września.

Każdy uczestnik, który zgłosił propozycję wyłonioną przez Komisję Konkursową otrzymuje nagrodę w postaci biżuterii z węgla z kolekcji bro.Kat oraz taszę z limitowanej konkursowej edycji o łącznej wartości 200 zł.
vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: