Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaki bilet wybrać?

Do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, ale ja już teraz zastanawiam się w jaki sposób obniżyć swoje koszty zwłaszcza jeśli chodzi o przejazdy – pisze jedna z naszych czytelniczek – lato to czas, kiedy niemal kilka razy w ciągu dnia korzystam z komunikacji miejskiej. Praca, wizyty u chorej mamy, działka, basen z dzieckiem, zakupy w centrum...To wszystko sprawia, że zawartość mojego portfela znacznie odczuwa ciągłe zakupy biletów. Pewnie dobrym rozwiązaniem byłby bilet miesięczny, ale słyszałam, że alternatywą może być również bilet wakacyjny, który jest na wszystkie linie.

Rzeczywiście wakacyjny czas częściej skłania nas do podróżowania. Letnia aura słonecznej pogody za oknem nie pozwala nam długo wysiedzieć w domu. Chociaż na wakacje musimy jeszcze poczekać to już teraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie zachęca pasażerów do korzystania z nowych biletów wakacyjnych dla stałych i nowych klientów.

Bilet wakacyjny uprania nas do wielokrotnych przejazdów wszystkimi kursami, wszystkich linii w danej strefie, dla której został wydany. Ważny jest w miesiącach lipcu i sierpniu. Bilet ten dzieli się na normalny i ulgowy oraz zwykły i promocyjny. Bilet wakacyjny promocyjny może być sprzedawany tylko przez przewoźnika lub jego pełnomocnika po spełnieniu przez pasażera odpowiednich warunków.

Ile trzeba zapłacić za bilet wakacyjny?

Cieszyn -Cieszyn
bilet normalny 110,00
bilet ulgowy 55,00
Cieszyn – Cieszyn
bilet promocyjny zwykły 60,00
bilet promocyjny ulgowy 30,00

Cieszyn – Pogwizdów
bilet normalny 150,00
bilet ulgowy 75,00
Cieszyn -Pogwizdów
bilet promocyjny zwykły 80,00
bilet promocyjny ulgowy 40,00

Cieszyn – Kaczyce
bilet normalny 150,00
bilet ulgowy 75,00
Cieszyn - Kaczyce
bilet promocyjny zwykły 80,00
bilet promocyjny ulgowy 40,00

Pogwizdów – Kaczyce
bilet normalny 110,00
bilet ulgowy 55,00
Pogwizdów - Kaczyce
bilet promocyjny zwykły 60,00
bilet promocyjny ulgowy 30,00

A może bilet jednodniowy?

Jednodniowy bilet na trasie Cieszyn – Cieszyn to koszt 7,00 złotych,  w przypadku ulg cena wynosi 3,50. Korzystając z biletu jednodniowego na trasie Cieszyn – Pogwizdów musimy zapłacić już nieco więcej, bo 10 złotych (5,00 zł – ulgowy).Tyle samo zapłacimy za bilet jednodniowy przemierzając Cieszyn – Kaczyce. Bilet jednodniowy, jak sama nazwa wskazuje ważny jest przez jeden dzień kalendarzowy w którym został skasowany.
 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: