Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny?

Jeszcze miesiąc wakacyjnej laby, jednak przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego trwają w najlepsze. Od września uczniowie mają powrócić do szkolnych ław, a Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie harmonogram Nowego Roku Szkolnego 2020/2021.

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych zaplanowano na wtorek, 1 września 2020 roku. Do pierwszych wolnych dni od zajęć uczniowie będą musieli poczekać aż do listopada, kiedy to przypada Wszystkich Świętych 1 listopada i Dzień Niepodległości 11 listopada.

Zimowa przerwa świąteczna w roku szkolnym 2020/2021 trwać będzie od 23 grudnia do 31 grudnia 2020 r. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek, 4 stycznia i z pewnością ucieszy ich kolejna perspektywa wolnego dnia w środę 6 stycznia, kiedy przypada Trzech Króli.
Ferie zimowe 2020 w naszym województwie trwać będą od 1 do 14 lutego 2020r., następną dłuższą przerwą będzie Wielkanoc – tu dni wolne na tę okoliczność zaplanowano od 1 do 6 kwietnia.

Również w kwietniu prawdopodobnie odbędzie się egzamin ósmoklasisty, a w maju matura, jednak te terminy potwierdzić musi Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wolne od zajęć zaplanowano również na majówkę 1 i 3 maja oraz 3 czerwca kiedy przypada Boże Ciało.

Koniec roku szkolnego 2020/2021 przewidziano na 30 kwietnia 2021 r.kiedy zaplanowano zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących, liceów ogólnokształcących dla dorosłych oraz techników, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września oraz 25 czerwca 2021 r. dla pozostałych uczniów.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-30 21:24:47
Selma: Jak będzie wyglądał? Ano tak, że tydzień szkoły i 2 tygodnie kwarantanny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: