Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny?

Jeszcze miesiąc wakacyjnej laby, jednak przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego trwają w najlepsze. Od września uczniowie mają powrócić do szkolnych ław, a Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie harmonogram Nowego Roku Szkolnego 2020/2021.

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych zaplanowano na wtorek, 1 września 2020 roku. Do pierwszych wolnych dni od zajęć uczniowie będą musieli poczekać aż do listopada, kiedy to przypada Wszystkich Świętych 1 listopada i Dzień Niepodległości 11 listopada.

Zimowa przerwa świąteczna w roku szkolnym 2020/2021 trwać będzie od 23 grudnia do 31 grudnia 2020 r. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek, 4 stycznia i z pewnością ucieszy ich kolejna perspektywa wolnego dnia w środę 6 stycznia, kiedy przypada Trzech Króli.
Ferie zimowe 2020 w naszym województwie trwać będą od 1 do 14 lutego 2020r., następną dłuższą przerwą będzie Wielkanoc – tu dni wolne na tę okoliczność zaplanowano od 1 do 6 kwietnia.

Również w kwietniu prawdopodobnie odbędzie się egzamin ósmoklasisty, a w maju matura, jednak te terminy potwierdzić musi Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wolne od zajęć zaplanowano również na majówkę 1 i 3 maja oraz 3 czerwca kiedy przypada Boże Ciało.

Koniec roku szkolnego 2020/2021 przewidziano na 30 kwietnia 2021 r.kiedy zaplanowano zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących, liceów ogólnokształcących dla dorosłych oraz techników, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września oraz 25 czerwca 2021 r. dla pozostałych uczniów.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-30 21:24:47
Selma: Jak będzie wyglądał? Ano tak, że tydzień szkoły i 2 tygodnie kwarantanny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: