IX Bieg o Puchar Górnego Śląska

W sobotę 16 lipca w Brennej odbył się IX Bieg o Puchar Górnego Śląska. Zw względu na obchody 700-leci wsi Górki, została zmieniona trasa biegu - meta została usytuowana na boisku sportowym w Górkach Wielkich. Do biegu zgłosiło się ogółem 149 zawodników, w tym 26 kobiet. Bieg nie ukończyło 4 uczestników biegu. Trasa biegu liczyła 10 km, najszybciej pokonał Jakub Burghardt z Muszyny, który przebiegł ten dystans w 28 min. i 45 sek. Drugi na mecie pojawił się Jacek Kasprzyk z Krakowa z czasem 28 min. i 50 sek. Trzeci czas uzyskał Jarosław Pałczyk z AZS AWF Katowice (0:28:53). Najlepiej z naszego regionu trasę biegu pokonał Jarosław Głowinkowski z Drogomyśla, który z czasem 0:35:11 uplasował się na 23 miejscu. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Beata Szyjka z Raciborza (0:33:23), drugie miejsce zdobyła Olga Kotowska z miejscowości Równe (0:33:51). Na trzecim miejscu uplasowała się Dorota Ustjanowska z Częstochowy (0:34:56). Najstarszym zawodnikiem był Czesław Marciak z Bielawy - rocznik 1929, który potrzebowa; 52 min. i 35 sek. na pokonanie 10 km.
Organizatorem biegu był Urząd Gminy Brenna.

FOTOREPORTAŻ Z ZAWODÓW

Listy starowe i szczegółowe wyniki biegów z podziałem  na kategorie (plik .pdf):