IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

W Cieszynie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna ''Diagnoza różnicowa - afazja a autyzm''. Spotkanie skierowane było nie tylko do nauczycieli, logopedów, naukowców, studentów, ale także rodziców dzieci z różnymi zaburzeniami.

We wtorek (17.04) na terenie Akademii WSB w Cieszynie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna. To cykliczne, naukowe przedsięwzięcie, które adresowane jest do nauczycieli, logopedów, naukowców, studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych.   Tym razem adresatami spotkania byli również rodzice,  pragnący zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój i właściwą stymulację mowy. Należy pamiętać, że maluch słucha rozmów najbliższych, by po pewnym czasie zacząć naśladować ich mowę – podkreślają organizatorzy - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi AS w Bielsku - Białej.

Celem konferencji jest prezentacja dorobku naukowego w obszarze autyzmu, zaburzeń pokrewnych, ale również zachęcamy do wymiany doświadczeń. Chcemy aby była to okazja do spotkania osób zainteresowanych tematem – przyznała w rozmowie z OX.PL Regina Bogaczyk Prodziekan Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Spotkanie podzielono na część wykładową i warsztatową, która była okazją do wymiany doświadczeń, aktualnej i praktycznej wiedzy m.in. na temat afazji, czy autyzmu – zaburzeń które wpływają na m.in. na funkcje językowe, zdolności komunikowania się i budowania relacji interpersonalnych. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją