Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebnianie tryumfują w Zakopanem

W Zakopanem trwają Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Za nami pierwszy dzień imprezy, a zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sprincie drużynowym techniką klasyczną.

Już wczesnym popołudniem mieliśmy poznać tryumfatorów dzisiejszych zmagań w Zakopanem, ale organizatorzy musieli przełożyć rywalizację o kilka godzin ze względu na silny wiatr. Mężczyźni przystąpili do zawodów dopiero o godz. 17:00, czyli aż z blisko sześciogodzinnym opóźnieniem.

Ale nawet rywalizacja przy sztucznym oświetleniu nie przeszkodziła głównym faworytom do tryumfu, a byli nimi bracia Bury – Kamil oraz Dominik. Istebnianie, którzy podczas Mistrzostw Polski reprezentują barwy klubowe KS AZS AWF Katowice, sięgnęli po złote medale. Nie był to jedyny akcent naszego regionu na podium, gdyż na najniższym stopniu stanęli zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka – Łukasz Gazurek i Mateusz Haratyk.

Rozdano medale Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym mężczyzn techniką klasyczną ??

? KS AZS AWF Katowice ? Dominik...

Opublikowany przez Polski Związek Narciarski Piątek, 22 stycznia 2021

 

Magdalena Kobielusz z Istebnej oraz Weronika Mikołajczyk okazały się najszybsze wśród kobiet, reprezentując SSR LZS Sokół Szczyrk. Srebrne medale powędrowały do zawodniczek MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a z brązowego krążka radowała się kolejna ekipa wystawiona przez zespół ze Szczyrku.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: