Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebnianie tryumfowali na Słowacji!

Biegacze narciarscy z naszego regionu wybrali się do naszych południowych sąsiadów, a konkretnie do miejscowości Strbske Pleso, gdzie odbyły się zawody w ramach Slavic Cup. Magdalena Kobielusz zwyciężyła w sobotę, a Dominik Bury radował się ze zwycięstwa podczas dzisiejszej rywalizacji.

Magdalena Kobielusz zdominowała sobotnią rywalizację w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Istebnianka miała blisko minutę przewagi nad reprezentantką gospodarzy, Kristiną Sivokovą. Kobielusz nie zabrakło zbyt wiele, aby z tryumfu radować się również dzisiaj, w sprincie (tech. dowolna). Zwyciężyła w eliminacjach, ale w finale dobiegła do mety na drugiej pozycji – szybciej od 19-latki pobiegła jedynie nieco bardziej doświadczona Barbora Klementova.

Na Słowacji dwukrotnie na podium stawał również Mateusz Haratyk. Co prawda, zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka nie stanął na najwyższym stopniu, ale w biegu na 15 km uplasował się na trzeciej pozycji, a w dzisiejszym sprincie był drugi, kończąc bieg tuż za plecami Dominika Burego

Wyniki:

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: