Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna. Wstrzymana decyzja w sprawie dofinansowania Tour de Pologne

Na ostatniej sesji Rady Gminy Istebna radni mieli przekazać dofinansowanie na organizację 80. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który miałby gościć w Trójwsi. Decyzji jednak nie podjęto.

Sesję zwołano na wniosek wójt Łucji Michałek-Chudeckiej i procedowano na niej zmiany w uchwale budżetowej. Wójt proponowała właśnie przekazanie kwoty 75 tys. zł Gminnemu Ośrodkowi Kultury. - Dotacja zostanie przekazana na współorganizację prestiżowego wyścigu rowerowego "Tour de Pologne", gdzie jeden z etapów przebiegać będzie przez gminę Istebna w dniu 2.08.2023, na którym zorganizowana zostanie premia (lotna) - czytamy w uzasadnieniu uchwały, przygotowanym na wniosek wójt przez kierownika referatu finansowego Urzędu Gminy.

Jednak zgodnie z wnioskiem złożonym przez radnego Michała Kohuta, radni większością głosów nie zdecydowali się na przekazanie pieniędzy wstrzymując się z decyzją do czasu następnej sesji Rady Gminy i posiedzeń komisji. Za takim rozwiązaniem głosowało ośmiu radnych, czterech było przeciwnego zdania, a jeden wstrzymał się od głosu.

Dyskusja na sesji przede wszystkim dotyczyła przekazania miliona złotych na zakup wozu strażackiego dla OSP Jaworzynka Centrum. Pisaliśmy: Istebna. Awantura o milion złotych

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-04-11 18:34:05
Artur_z_bažin: żrą się, to dobrze
2023-04-11 18:40:16
Artur_z_bažin: za to już niedługo na pamiątkę utraty suwerenności i poddania się panowaniu biskupa Rzymu mogą wspólnie wywiesić przed gminą flagę, z kirem żałobnym i do połowy masztu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: