Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: wójtka z absolutorium

Wczoraj (27.05) Rada Gminy Istebna jednogłośnie przyznała absolutorium Łucji Michałek. Co ciekawe, przed głosowaniem wójtka... wyszła z sali obrad.

- Pani wójt niestety musiała nas opuścić, dlatego pozwalam sobie ją zastąpić. Dziękuję w jej imieniu Radzie Gminy Istebna za udzielenie absolutorium - mówił po głosowaniu wicewójt Ryszard Macura.

Do wypowiedzi Macury odniósł się Stanisław Legierski. - Odpowiedzialność radnych zawsze była na pierwszym planie, pomimo różnic, jeśli chodzi o merytorykę. Myślę, że byłoby źle, gdybyśmy się czasem nie poróżnili. Głosujemy jednak zawsze tak, aby nasi mieszkańcy odnieśli jak najwięcej korzyści - podkreślał przewodniczący Rady Gminy.

Z przyjętego Raportu o Stanie Gminy wynika, że istebniański samorząd ubiegły rok zakończył z nadwyżką finansową w wysokości ponad 10 mln zł - dochody wyniosły ponad 81,4 mln zł, a wydatki ponad 71,4 mln zł. Ogólne zadłużenie gminy wyniosło blisko 13,7 mln zł.

Nagranie z obrad sesji dostępne jest tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-28 19:23:14
Antykler Forte: co tam wójtka Łucja, trema ją zeżarła ale przecież miała zaklepany wynik - co innego w wielkim świecie, ox się nie pali, nie wiedzieć czemu bo to wszak ważna persona i ważna wiadomość, no to ja przypomnę: kolejny z wojtyłowych biskupów, do tego nasza własna ukochana ekscelencja bielsko-żywiecka Rakoczy, zamiast absolutorium dostała delikatnie po konsekrowanych łapkach od kolesiów z Watykanu - a czemu dostała? no bo te wredne polskojęzyczne za wraże pieniądze zamęt siejące media ujawniły rąbek prawdy o jego konsekrowanym biskupim wkładzie w tuszowanie pedofilskich afer w diecezji, mleko się rozlało, smród się rozszedł, no więc biskup emeryta nie może już publicznie odbierać od wdzięcznych władz państwowych i samorządowych wyrazów hołdu, orderów i odznaczeń, no i powinien wrzucić cokolwiek do puszki na cele charytatywne - obrzydliwe typy, kolejni czekają na podobne decyzje, coś ten nasz święty Karol miał wielką słabość do podobnych szemranych cwaniaków i alkoholików
2021-05-28 20:30:53
jasper: Symboliczna kara dla Rakoczego, ktory lubil/ lubi pedofilow – zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych; – nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy; – zakaz uczestniczenia w zebraniach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski; – wpłacić z prywatnych środków odpowiednią sumę na rzecz Fundacji św. Józefa. Gdzie jest pan Ziobro, ktory tak glosno wolal o karach dla przestepcow pedofilii i tych, ktorzy ich kryli ?!
2021-05-28 20:40:17
jasper: Co byloby gdyby jakis dyrektor szkoly tuszowal pedofilie w szkole. Jaka kare przewidywalby pan minister Czarnek, czyzby tylko - zakaz uczestnictwa w radach pedagogicznych, w zjazdach ZNP oraz wplacenie odpowiedniej kwoty na rade rodzicow ??? Czy pani wojtowa z Istebnej lub jej zastepca tez by tak postapili ???
2021-05-28 21:35:33
pawel21_13: Ox w awangardzie lewackiego postępu. Lewacy uwielbiają tworzyć takie potworki językowe jak "wójtka" czy "prezeska".
2021-05-29 07:25:28
Antykler Forte: pawelku ty tu nie filozuj, ty się pomódl za tego obrzydliwego potworka biskupiego
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: