Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna walczy o przejście w Jasnowicach. Poseł wspiera

Pomimo odmowy przywrócenia kontroli granicznej w Istebnej-Jasnowicach, którą - nieoficjalnie na razie - wydał komendant Śląskiej Straży Granicznej, Łucja Michałek nadal zabiega o podjęcie takiego działania. W sprawę zaangażował się także poseł Lewicy, Przemysław Koperski.

Zwróciłam się z wnioskiem do Komendanta Głównego Straży Granicznej, o ponowne rozważanie możliwości otwarcia przejścia granicznego w Istebnej Jasnowicach z uwagi na wydłużony dojazd oraz wielogodzinne oczekiwanie na granicy w Cieszynie. Sytuacja ta dotyczy pracowników i przedsiębiorców z terenu gminy Istebna oraz gminy Milówka, zatrudnionych i wykonujących usługi w Republice Czeskiej. Wystosowałam również pisma do Wojewody Śląskiego oraz do MSWiA z prośbą o podjęcie działań w tej sprawie - poinformowała na Facebooku Łucja Michałek. 

Do Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, trafiła także interpelacja posła Lewicy Przemysława Koperskiego. W piśmie pyta on, czy i kiedy zostaną otwarte dla ruchu samochodowego przejścia graniczne na cieszyńskim Moście Przyjaźni, w Istebnej-Jasnowicach, Lesznej Górnej i Kaczycach. - Jedno przejście w Cieszynie-Boguszowicach nie jest w stanie obsłużyć ruchu tranzytowego i lokalnego równocześnie, co uniemożliwia dotarcie do codziennej pracy tysiącom osób zamieszkującym tereny przygraniczne - argumentuje poseł. 

Co ważne, dziś na przejściu w Boguszowicach ruch odbywał się płynnie, utrudnienia nie występowały. Pisaliśmy o tym tutaj: LINK

Niedawno odwiedziliśmy także przejścia graniczne w Lesznej Górnej, Kaczycach i Cieszynie: LINK

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-19 14:11:02
tom lem: ... dajcie spokój, Czesi maję STAN WYJĄTKOWY a Wójt Gminy Istebna walczy z Czeskim Rządem.
2020-03-19 14:41:28
74DOROTI: Dokładnie.W przyszłym tygodniu sprawa się wyjaśni będzie pozamykane wszystko, także skończy się problem dojazdów do pracy jak i przekraczania granicy.Śledząc wiadomości można taki scenariusz przyjąć.
2020-03-19 15:06:58
hanbes: No właśnie, po co to otwierać skoro u Czechów są takie obostrzenia! Nie wykluczam scenariusza 74DOROTI...
2020-03-19 15:20:47
tom lem: ... jak Demi Moore w Ludziach honoru - " zgłaszam wniosek"o ponowne rozważanie możliwości otwarcia przejścia granicznego w Istebnej Jasnowicach, jeszcze trochę a zgłoszą "kategoryczny wniosek" ;-)
2020-03-19 16:26:41
: bym się nie zdziwił gdyby się Czesi od wirusa z Istebnej odcięli na dobre
2020-03-19 16:45:29
Janusz janusz: Niektórzy przez Jasnowice do Trzyńca jadą do pracy. Więc Dobrze by było żeby to otworzyli
2020-03-19 16:50:34
tom lem: ... jak to mówią przyjaciele za Olzą TO SE NE VRATI ,
2020-03-19 16:50:34
tom lem: ... jak to mówią przyjaciele za Olzą TO SE NE VRATI ,
2020-03-19 21:08:21
wyśmienity cwaniaczek: a hoj z pepikami --w czasach gdy było to jedno państwo razem ze słowackimi pedałami napadli na Polskę !!!! jeszcze wcześniej niż SZKOPY .....może przy okazji nauki zdalnej Pani z historii wyośli podopiecznym bo podręczniki zgrabnie omijają temat... niestety polandia również umiejętnie fałszuje historię...........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: