Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna - święte miejsce. Otwarto kolejny kompleks rekreacyjny.

Po dwóch latach działalności, istebniański kompleks narciarski ''Zagroń'' rozszerzył swoje usługi. Teraz relaks znajdą tutaj osoby, które oprócz aktywnego wypoczynku, szukają także tradycyjnych form leczenia w postaci medycyny chińskiej.
Istebna to europejski raj. To święte miejsce. To ze względu na tutejszych mieszkańców. Są bardzo szczerzy, bardzo gościnni i ciepło przyjmują wszystkich – tak o gminie, w której otwarto centrum medycyny chińskiej mówi doktor Li Skanming z istebniańskiego Centrum Meridian.
Basen z jacuzzi, brodziki dla dzieci, długa na 70 metrów rura – zjeżdżalnia. A do tego sauny, grota solna, pokoje odpoczynkowe i hotel. Oraz najważniejsza część - centrum medycyny chińskiej. Tak prezentuje się nowy kompleks, który powstał w Istebnej. Tuż obok istniejącego od dwóch lat wyciągu „Zagroń”.
 
Kompleks basenów to kolejna atrakcja, która oferujemy. Dla gości hotelowych mamy kolejne formy wypoczynku, połączone z regeneracją swojego zdrowia – mówi Janusz Waszut z kompleksu „Zagroń”
 
 
Cieszę się z tej inwestycji bardzo. A przede wszystkim cieszę się, że wiele młodych osób, które były bez pracy znalazły tutaj zatrudnienie – mówi portalowi OX.pl wójt Istebnej Danuta Rabin. W kompleksie już teraz zatrudnionych jest ponad pięćdziesiąt osób. Jak dodaje Rabin, nie ukrywam nowy obiekt to atrakcja dla turystów, promocja dla Istebnej – ale też i dochód dla gminnego budżetu. Niestety, widać w tym roku jak duże są problemy z śniegiem. Basen czy inne atrakcje, które ściągną do nas gości – są bardzo ważne. Wójcina również ma nadzieję, że ta inwestycja będzie kolejnym impulsem do tego, by zarząd województwa wreszcie zauważył, że w gminie wiele się buduje i przeznaczył pieniądze na remont drogi biegnącej przez centrum wsi. Jak dodaje szefowa gminy, ważnym faktem jest również to, że od września w miejscowym gimnazjum mają rozpocząć się zajęcia związane z ziołolecznictwem. Teoria będzie wykładana w szkole – praktyka będzie na miejscu w ośrodku medycyny chińskiej.
Szkoła rehabilitacji i ziołolecznictwa – to musi tutaj powstać – potwierdza Łazarczyk prezes Lintner Group – inwestor kompleksu. Będzie to z korzyścią dla młodych ludzi, którzy nauczą się tutaj, na miejscu zawodu i poznają tajniki chińskiej medycyny.
 
 
Oczywiście nie da się rady zaprezentować całej medycyny chińskiej. Chcemy ją pokazać tutaj w minimalnym stopniu – ale pokazać autentycznie. Porad udzielać tutaj będzie doktor, fachowiec z uniwersytetu. - tłumaczy Łazarczyk. W ośrodku MERIDAN – Centrum Zdrowia i Energii skorzystać będzie można z akupunktury, oraz wielu odmian masażu chińskiego. Wszystkie zabiegi wykonywane są zgodnie z zasadami prastarej chińskiej szkoły masażu. Ich celem jest przywrócenie wewnętrznej harmonii i równowagi życiowej.
 
Zdrowie jest ważne, zarówno te fizyczne ale i psychiczne. Chciałbym z Chin przynieść to do was moją wiedzę i usługi. Chciałbym stosować również tutaj formy medytacji – mówi doktor Li Skanming.
 
 
Nowa część kompleksu powstała w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Od dzisiaj, korzystać można już z wszelkich usług. Z już funkcjonującego hotelu, który znajduje się przy wyciągu, do kompleksu basenowego można przejść korzystając z podziemnego tunelu.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: