Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: spotkanie w sprawie Trójstyku

Wczoraj (2.02) w Urzędzie Gminy Istebna doszło do spotkania przedstawicieli tamtejszego samorządu z Pawłem Gomolą, starostą słowackiej gminy Ćierne. Dotyczyło ono kładki, która miałaby połączyć polską i słowacką stronę Trójstyku.

- Pan Paweł Gomola przedłożył nam projekt mostu, który będzie procedowany w Starostwie Powiatowym w Cieszynie celem uzyskania pozwolenia na budowę. Wspólna inwestycja planowana jest do realizacji przez gminę Istebna i Ćierne na mocy Porozumienia stron - napisała na Facebooku Łucja Michałek, wójtka gminy Istebna.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Istebnej toczyły się rozmowy przedstawicieli województw śląskiego, żylińskiego oraz morawsko-śląskiego na temat wybudowania na Trójstyku innej konstrukcji, która miałaby łączyć nie tylko polskie i słowackie terytorium, ale również czeskie. Obiekcje wobec tej inicjatywy zgłaszał właśnie Paweł Gomola (pisaliśmy o tym tutaj). Czy zatem temat tej trójstronnej inwestycji jest zamknięty? - Ta sprawa jest nadal otwarta, jednak oddala się termin jej realizacji. To duże przedsięwzięcie, dlatego ze względu na pilną potrzebę stworzenia przejścia między polską a słowacką zdecydowaliśmy wybudować tą kładkę pieszo-rowerową - wyjaśnia nam Józef Michałek z Urzędu Gminy Istebna, który również uczestniczył w spotkaniu z Gomolą.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-03 16:11:24
św. Patryk.: a transgraniczny krzyżyk już jest?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: