Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: ruszają prace nad gazociągiem

Od dziś (21.10) do 30 listopada przedstawiciele biura projektowego, które realizuje budowę gazociągu w Istebnej, będą się kontaktować z mieszkańcami Trójwsi. Wszystko po to, aby uzyskać zgodę dotyczącą zaproponowanej trasy sieci gazowej.

Za gazyfikację gminy odpowiada biuro I-Projekt Łukasz Kłak z Gliwic, które działa na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa. Mapę, która przedstawia umiejscowienie gazociągu na terenie Istebnej, można pobrać tutaj - LINK.

Jak informuje strona gminy, podjęcie decyzji dotyczącej umiejscowienia instalacji było niezwykle trudne. - Większość sieci gazowniczej będzie prowadzona wzdłuż dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie naszej gminy, a to będzie się wiązało z licznymi utrudnieniami. Po przedyskutowaniu różnorodnych aspektów tej inwestycji, ostatecznie uzgodniono stanowisko wyrażające zgodę na przebieg sieci gazowniczej w gruntach i drogach gminnych. Uzasadnieniem takiego stanowiska jest konieczność rozwoju gminy Istebna. Ważną rolę odgrywają tutaj względy ekologiczne i edukacyjne, zachęcające do przyszłego podłączania kolejnych domostw do sieci - czytamy.

Portal Istebnej (link) podaje także dane kontaktowe do osób, z którymi można się kontaktować w sprawie gazociągu.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-22 09:32:13
bolo 5064: Witam.Pamiętam ,kiedy na zebraniach wiejskich jeszcze za komuny pytano o gazyfikację trójwsi odpowiedź była jedna :za mały przekrój rury na Kozińcach.Później za tej nowej komuny mówiono : będzie gaz od strony Słowacji.Faktycznie kiedy w latach : końcowka 90 początek dwutysięcznego Słowacy kładli grube rury na "plyn" /gaz/ przez Skalite w stronę Czernego.Teraz kiedy patrzę na tą mapkę to gaz do trójwsi pójdzie od strony Kozińców.Jak to się stało,że gazu ma dla nas wystarczyć a kiedyś miało go brakować.W obecnych "eco" czasach prawdopodobnie dużo mieszkańców będzie chciało ogrzewać swoje domy gazem.Czy go nam wystarczy? Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: