Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: prawie 100 tys. zl na Zielone Pracownie

Spośród 133. wniosków, jakie wpłynęły w ramach konkursu "Zielona Pracownia 2021", wśród 61. najlepszych znalazły się dwa z gminy Istebna. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nagrodził projekty ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie.

Na realizację obu inwestycji katowicki WFOŚ przeznaczy odpowiednio 40 tys. zł oraz 37 897 zł, a do kwoty tej należy doliczyć jeszcze 20 tys. zl z wcześniej przyznanego wsparcia w ramach konkursu "Zielona Pracownia - Projekt 2021". Uznanie znalazły projekty "Laboratorium świerka istebniańskiego" (z SP2 w Istebnej) oraz "Życie nicią malowane..." (SP1 w Koniakowie). Ciekawym elementem pierwszego z nich jest specjalna ekspozycja. - Przedstawia ilustrację lasu świerkowego, która wyjaśnia budowę organizmu roślinnego: organizm (świerk)- organy roślinne- tkanki roślinne- komórka roślinna, łączy także i w płynny sposób przekazuje wiedzę o budowie DNA. W ekspozycji stałej utrwalone zostały naturalne elementy świerka (kora, działalność kornika na wewnętrznej części kory, przekrój pionowy i poprzeczny pnia, szyszka, igły i nasiona). Jednym z zadań, podczas realizacji projektu, będzie także modernizacja i zagospodarowanie przestrzeni pracowni funkcjonalnymi meblami oraz nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi i sprzętem multimedialnym. W pracowni stworzone zostaną stanowiska laboratoryjne do przeprowadzania doświadczeń w zespołach lub indywidualnie - informuje Wioleta Golik z istebniańskiego Urzędu Gminy. 

Z kolei drugi projekt ma za zadanie integrować środowisko lokalne ze społecznością szkolną. -  Zostaną w nim zaprezentowane nowoczesne techniki przekazu informacji poprzez ciekawe pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu. Uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Modernizacja pomieszczenia, umiejętne wykorzystanie przestrzeni a także doposażenie pomocami dydaktycznymi i sprzętem multimedialnym przyczyni się do podniesienia jakości pracy szkoły. Planowane są nie tylko zajęcia z biologii, przyrody ale także odbywać się w niej będą warsztaty kreatywności i dodatkowe kółka zainteresowań. Pracownia wykorzystywana będzie do prowadzenia zajęć z edukacji wczesnoszkolnej a także do prowadzenia koła biologiczno – przyrodniczego dla klas IV – VIII - dodaje Golik.

KR/UG Istebna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-07 18:20:59
św. Patryk.: podliczy się te wszystkie PiS-owskie dotacje dla swoich i uwzględni w przyszłości w kolejnych
2021-05-07 18:48:51
Andrzej Dupa: prawda jest taka, że kiedy według partyjnego rozdzielnika i dzięki lizusostwu dostają to tak jakby innym ukradli
2021-05-07 18:51:57
Andrzej Dupa: no ale to bardzo katolicka gmina
2021-05-07 19:25:18
jasper: Czyzby Rydzyk cos z tacy sypnal dla prawdziwie katolickiej gminy ?? Wezykiem, wezykiem ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: