Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna. Podwyżka cen za wywóz śmieci

Od Nowego Roku mieszkańcy gminy Istebna zapłacą 24 zł miesięcznie za odbiór śmieci segregowanych. Dotychczasowa stawka wynosiła 19 zł.

- Doskonale wiemy, że opłata za śmieci to zawsze trudny temat dla nas radnych. Zdajemy sobie sprawę, że życie jest ciężkie, wszystko jest drogie. Gmina jednak nie może dopłacać do tych śmieci, dlatego na wczorajszym spotkaniu długo, przez prawie dwie godziny dyskutowaliśmy jak to zrobić. Jeśli opłata wynosiłaby 19 zł, tak jak do tej pory, to na przyszły rok gmina musiałaby dopłacić 459 tys. zł. To spora kwota, za te pieniądze moglibyśmy wykonać jakieś dodatkowe prace na terenie gminy - mówiła na listopadowej sesji Rady Gminy radna Barbara Kubas.

W trakcie dyskusji radny Kazimierz Łacek zwracał uwagę na fakt, iż w tym roku gmina dopłaci do systemu gospodarki odpadami około 120 tys. zł. - Ile kilometrów nakładek drogowych byśmy wykonali za tę kwotę? - pytał.

- Przyjmujemy, że koszt położenia nakładki na kiluset metrowy odcinek drogi wynosi około 300 tys. zł. Widzicie państwo, że każde te 100 tys. zł, które my oszczędzamy, może się przydać do kolejnej nakładki - odpowiadała mu wójt Łucja Michałek.

W myśl jednomyślnie podjętej przez rajców uchwały o złotówkę mniej miesięcznie zapłacą ci właściciele nieruchomości, którzy zadeklarują kompostowanie odpadów biodegradowalnych.

Nagranie z sesji dostępne jest pod tym linkiem.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-04 05:50:03
inigo: Co byśmy zrobili gdyby nie nasi dzielni, biedni radni... którzy tak bardzo troszczą się o nasze dobro, szczególnie interesuje ich nasze dobro w gotówce. Ciekawe ile podnieśli sobie diety?
2021-12-04 07:55:33
bolo 5064: Cześć. Dla mnie to jest normalna kolej rzeczy.Skoro rząd drukuje nic nie warte pieniądze / z każdej stówki to już 7,70 w grudniu/, to firma która zajmuje się śmieciami aby uzyskać poprzedni,realny dochód musi ceny podnieść.A najgorsze jest to ,że robią to wszystkie firmy. Rosną wszystkie ceny.A lud się cieszy,że dostaje czternastkę,obiecali piętnastkę i jakieś tarcze.Niech pokażą źródło finansowania.Wyciąć hektary lasu i nadrukować z tego pieniędzy bez pokrycia to nie jest wyjście.Jeżeli to się nie zmieni to wrócimy do epoki "późnego Gierka" i "wczesnego Balcerowicza" i znowu zostaniemy "milionerami" z dziurawymi "kapsami".A nam przyszłym emerytom/idę za 2 lata/ pozostanie przywiązać se blachoczek sznurkiem do pasa i udać się pod kościół do kolejki na darmową zupkę. Pozdrawiam.
2021-12-04 08:15:38
święty+Patryk:: a PiS-i prezes NBP bezczelnie w żywe oczy mami ludzi obietnicami, że inflację trzyma w garści, i tylko do stycznia itp - no nie proszę jeleni, mamy czarną doope na co najmniej kilka lat w tym temacie
2021-12-04 08:19:55
święty+Patryk:: i praktycznie już po miliardach z Unii - Kawulokowi z Istebnej, Kałuży z piekła rodem, Kopciowi z Pierśćca, Szwedowi i Pudzie z samego dna partyjnego bagna - dziękujemy!
2021-12-04 10:56:21
Szantrapa: To dobra zmiana w nowym ładzie. Nie Istebnioki podziękują Kaczafiemu za podwyżkę opłaty marszałkowskiej o 300%, hahaha.
2021-12-04 15:55:48
oxjas1: Bogatszych okrada sie Polskim Ladem, biedniejszych inflacja czyli „Cud Glapinskiego” !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: