Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: Najlepszy PIT w kraju

Istebniański Punkt Informacji Turystycznej zwyciężył po raz drugi w VIII edycji konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej w kategorii ''dwóch gwiazdek''. To jedyne wyróżnienie w tym roku dla placówki z powiatu.

Na trwających w Poznaniu targach Tour Salon rozstrzygnięty został - organizowany przez Polską Organizację Turystyczną, konkurs na najlepsze Punkty i Centra Informacji Turystycznej. Po raz kolejny 1 miejsce w kategorii ** zdobył Punkt Informacji Turystycznej z Istebnej. Powtórzył zatem sukces z 2010 roku (Zobacz: Istebniański PIT najlepszy ): -  - To dla nas duże wyróznienie i mobilizacja do jeszcze wiekszych wysiłków. Poza tym nagroda jest też dla nas potwierdzeniem wartości naszej pracy i tego, że punkt taki jest potrzebny. Staramy się zadowolić każdego klienta, jesteśmy otwarci w sezonie również w soboty - mówi Aneta Legierska zarzadzająca PIT-em W Istebnej i dodaje: - Goście, którzy do nas własnie keirują swoje pierwsze kroki po przyjeździe do Trójwsi, potwierdzają jakośc i standard naszych usług: obsługę również w języku angielksim, niemieckim i czeskim, dostęp do internetu, dostępnośc dla osób niepełnosprawnych. Dziękując za wyróżnienie, zapraszamy jednoczesnie wszystkich serdecznie do Istebnej i do istebniańskiego Punktu IT - zachęca Legierska.

Najlepsze punkty IT oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Wąsowicz-Zaborek – Wiceprezes POT, przewodnicząca; Mirosław Nalazek – Dyrektor Departamentu Systemów Informacyjnych POT, Jacek Idzikowski - Departament Systemów Informacyjnych POT. Tegoroczni zwycięzcy:

Kategoria * - nie przyznano żadnego wyróżnienia
   
Kategoria **

1 miejsce – Punkt Informacji Turystycznej w Istebnej
2 miejsce – Punkt Informacji Turystycznej w Braniewie
3 miejsce – nie przyznano

Kategoria ***

1 miejsce – Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej
2 miejsce – Punkt Informacji Turystycznej w Manufakturze - Łódź
3 miejsce – Centrum Informacji Turystycznej w Olecku

Kategoria****

nie przyznano 2 miejsca natomiast przyznano 2 pierwsze.
1 miejsce – Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie
1 miejsce – Tarnowskie Centrum Informacji
3 miejsce – Warszawskie Centrum Informacji Turystycznej (Plac Defilad).

Zadania, których podejmują się pracownicy PIT w Istebnej są szerokie - od działalności wydawniczej, wytaczanie i oznakowanie tras turystycznych i rekreacyjnych (np. Nordic walking), poprzez organizację imprez sportowych (biegi narciarskie, przełajowe, rajdy rowerowe, mecze siatkówki), organizacje imprez kulturalnych (spotkania z folklorem, kiermasze twórczości ludowej itp.) po realizację projektów unijnych, współpracę z mediami i badania ruchu turystycznego.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: