Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: kontynuacja robót na drodze nr 943

Podczas ostatniej sesji (30 sierpnia) Radni Gminy Istebna na wniosek Wójta Gminy podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej województwu śląskiemu w wysokości 310 tys. zł z przeznaczeniem na kontynuację budowy chodnika i remont nawierzchni drogowej na kolejnych 200 metrach drogi wojewódzkiej. Roboty na tym odcinku będą wykonane w takim samym zakresie jak od Krzyżowej i mają zostać wykonane do końca października.

- Ostateczny udział finansowy Gminy Istebna będzie znany po odbiorze końcowym i rozliczeniu całości inwestycji, lecz nie będzie on wyższy niż kwota wskazana w uchwale. Obecnie wartość robót na tym odcinku wyliczono na 1.342.966,31 zł – poinformował Urząd Gminy w Istebnej.

Niezależnie od inwestycji prowadzonej przez Gminę, na odcinku 2 km zostanie przeprowadzony remont drogi wojewódzkiej. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. - Umowa na ten cel została podpisana w Katowicach 29 sierpnia br. z terminem zakończenia robót do 30 października br. Wartość kontraktu wynosi 2.352.825,52 zł. Zakres na tym odcinku drogi obejmuje remont nawierzchni drogi bez budowy kanalizacji deszczowej i chodnika – podsumowują urzędnicy.

(red/UG Istebna)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-03 16:49:23
hanbes: Nooooo, skoro gmina Istebna pożycza kasę województwu.... Fajną kasę muszą tam trzepać !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: