Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna i Brenna w finale

Istebna i Brenna walczą o nagrody w konkursie na Karpacką Gminę. Zagłosuj i pomóż gminom w zdobyciu nagród.

Istebna i Brenna biorą udział w konkursie na Karpacką Gminę. Jako jedne z 10 spośród 33 gmin, które zgłosiły się do konkursu walczą w drugim etapie. Istebna w pierwszym etapie zdobyła 191 punktów, Brenna 182. Nagroda dla zwycięskiej gminy jest sfinansowanie sprzętu o wartości 9000 zł, dla drugiej gminy zakup sprzętu o wartości 7000 zł, a dla trzeciej 5000.

Głosowanie odbywa się na stronie: www.konwencjakarpacka.pl. Głosujący przyznaje 5, 4, 3, 2 i 1 punkt w zależności od tego, jak ocenia poszczególne prezentacje gmin. Prezentacja Istebnej jest bogata i składa się ze zdjęć, materiałów muzycznych i wideo. Brenna przygotowała prezentację równie bogatą w treści, ale w tradycyjnej formie.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Karpaty łączą – mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej”, którego głównym zadaniem jest łączenie działań na rzecz ochrony siedlisk, utrzymania zrównoważonego użytkowania gruntów w Karpatach, zachowania tradycyjnych sposobów użytkowania ziemi i miejscowych ras zwierząt gospodarskich z działaniami sprzyjającymi zrównoważonemu rozwojowi turystyki, zwiększeniu udziału społecznego we wdrażaniu Konwencji oraz udostępnianiu informacji o przyrodniczym i kulturowym dziedzictwie regionu.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: