Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inwestycje, które uatrakcyjnią Cieszyn

Cieszyn posiada dobre położenie komunikacyjne, zwłaszcza po wybudowaniu drogi ekspresowej S1, jednak pomimo tego, w mieście od dłuższego czasu nie pojawiają się firmy chcące ulokować tu swoje inwestycje. Powód – brak płaskich terenów odpowiadających wymaganiom dużych inwestorów.

Wiele osób niepokoi się, że mieszkańcy Czech i Słowacji, którzy przyjeżdżają do miasta na zakupy, kiedyś przestaną się u nas zaopatrywać, handel „upadnie“ i co wtedy?

- Wizja Cieszyna jako miasta turystycznego to niestety utopia, bowiem poza paroma zabytkami nie mamy nic do zaoferowania
– czytamy wypowiedź mieszkańca na stronach Urzędu Miasta.

Na terenie Cieszyna obowiązują zwolnienia z podatku od nieruchomości dla inwestorów, nawet na okres do 10 lat w przypadku budowy zakładu produkcyjnego lub usługowego. Ponieważ brak płaskich terenów zniechęca dużych inwestorów, oferta kierowana jest do średnich i małych przedsiębiorców.  Przykładem współpracy Cieszyna z inwestorami są zakłady, które powstały lub aktualnie powstają na terenie tzw. Parku Przemysłowego "Mała Łąka" w rejonie ul. Frysztackiej lub w jego pobliżu.

- Prowadzone są inwestycje, które uatrakcyjnią pod względem inwestycyjnym ten obszar miasta - trwa budowa drogi łączącej ul. Frysztacką z drogą S1, a w 2011 roku budowana będzie droga łącząca ul. Frysztacką z ul. Mała Łąka, która dodatkowo obsługiwać będzie tereny Parku Przemysłowego, co powinno skutkować dalszymi inwestycjami w tym terenie, zwłaszcza że obszar Boguszowic i Małej Łąki posiada obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego... – wyjaśnia burmistrz Cieszyna na stronach Urzędu Miejskiego.

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: