Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W niedzielę i poniedziałek (16 i 17 maja 2021) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali m.in. w związku z zanieczyszczonym ciekiem wodnym i fałszywym alarmem.

W niedzielę (16.05) strażacy interweniowali tylko raz . O 8:51 udali się do Brennej na ulicę Kormany, gdzie doszło do zanieczyszczenia kanału burzowego, z którego woda wpływała do rzeki – w wodzie znajdowała się substancja ropopochodna. Na miejscu policja ustalała przyczynę wycieku, strażacy zaś rozłożyli zastawki oraz posypali brzegi kanału dyspergentem. O 18:30 sprawdzono sytuację, woda była już czysta, zastawki usunięto – zrelacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnej interwencji doszło już w poniedziałek (17.05) w Ustroniu na ulicy Sanatoryjnej. W szpitalu uzdrowiskowym uruchomiła się czujka, na szczęście był to alarm fałszywy.

O 10:49 ratownicy pojawili się w Pogórzu. Ratownicy zabezpieczyli teren i usunęli drzewo, które pochylało się na gazociąg. Na miejscu pracowało również Pogotowie Gazowe.

O 13:07 ratownicy zostali wezwani do pomocy nieprzytomnemu, który leżał na chodniku w Zebrzydowicach przy ulicy Słowackiego. Gdy strażacy przybyli na miejsce poszkodowanym zajmował się już Zespół Ratownictwa Medycznego, w związku działania ograniczyły się do zabezpieczenia terenu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: