Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek (12.01) to kolejny pracowity dzień dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Interwencje dotyczyły m.in. dwóch pożarów sadzy w przewodzie kominowym i fałszywego alarmu w hotelu.

Do pierwszej interwencji doszło o 6:43. Ratownicy udali się do Pogwizdowa na ulicę Cieszyńską, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie – ogień był już przygaszony, strażacy wygasili ogień w kotle CO, wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 7:48 ratownicy udali się do obiektu hotelarskiego w Istebnej, gdzie uruchomiła się czujka. Był to alarm fałszywy, na miejscu strażacy nie stwierdzili zagrożenia.

O 7:54 strażacy znów interweniowali w Istebnej, tym razem w związku z pożarem sadzy w kominie. Ratownicy standardowo ugasili pożar i wyczyścili komin. Budynek został przewietrzony, ratownicy zakończyli interwencję, gdy upewnili się, że na miejscu nie ma już zagrożenia.

O 12:50 zastępy udały się do Cieszyna na ulicę Katowicką, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, strażacy zneutralizowali wycieki i uprzątnęli jezdnię.

Ostatnia z interwencji to zdarzenie z 14:03 w Ustroniu. Na DW 941 doszło do zderzenia dwóch pojazdów, jeden z pojazdów oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem zastępów. Ratownicy uprzątnęli jezdnię i na tym zakończyli działania, na miejscu interweniowała również policja.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: