Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W środa i w czwartek (11 i 12 listopada 2020) ratownicy interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami drogowymi i pożarem.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (11.11) w Cieszynie na ulicy Brożka. Ratownicy zostali wezwani do pomocy w transporcie chorego do karetki. Mężczyzna został zniesiony na noszach.

O 11:46 strażacy pojawili się w Chybiu na ulicy Wyzwolenia, gdzie po raz kolejny pomogli Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Najpierw pomogli w transporcie poszkodowanego do karetki, a gdy podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca LPR, zabezpieczyli lądowisko.

O 11:52 ratownicy interweniowali w Cieszynie na ulicy Michejdy, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem w mieszkaniu miała znajdować się starsza osoba, z którą nie było kontaktu – kobieta nie reagowała na wołanie, ani na telefony od wnuczki. Po konsultacji z właścicielem mieszkania, wnuczką kobiety i policją, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. W środku natrafiono na kobietę, która wyjęła aparat słuchowy, dlatego nie słyszała wołania ani telefonu – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP, dodając, że kobiecie nic nie dolegało.

O 20:46 strażacy pojawili się w Chybiu na ulicy Bielskiej, gdzie zneutralizowali niewielką plamę oleju.

Do kolejnej interwencji doszło już w czwartek (12.11) o 4:08. W Drogomyślu na ulicy Głównej samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu. W samochodzie nie było nikogo. Strażacy zabezpieczyli teren działań i przeszukali okolicę, nie znaleźli żadnych poszkodowanych. Następnie wyciągnęli samochód i zepchnęli w bezpieczne miejsce.

O 11:59 strażacy udali się do Pierśćca, gdzie na ulicy Skoczowskiej doszło do pożaru motocykla. Motocykl znajdował się na prywatnej posesji, strażacy ugasili ogień. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

O 13:29 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Hallera, gdzie usunęli konar, zwisający nad jezdnią.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: