Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Czwartek i piątek (2 i 3 lipca 2020 roku) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W ciągu niespełna doby (od burzy w czwartkowe popołudnie) odnotowali kilkadziesiąt interwencji, związanych z usuwaniem skutków opadów.

 Interwencje, związane z usuwaniem skutków burzy i opadów rozpoczęły się już w czwartek (02.07.) i trwały przez cały piątek (04.07). Od 13:00 w czwartek do 14:00 w piątek odnotowano łącznie 45 zdarzeń tego typu. Ulewa spowodowała liczne problemy, na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał – interwencje głównie dotyczyły usuwania powalonych drzew, udrażniania przepustów, czy wypompowywania wody z piwnic. Zdarzenie odnotowaliśmy we wszystkich gminach w powiecie, najwięcej było w Zebrzydowicach, Hażlachu, Wiśle i Ustroniu – podsumowuje kpt. Tomasz Szymala z cieszyńskiej komendy PSP.

Oprócz interwencji związanych z pogodą strażacy odnotowali w tym czasie dwa inne zdarzenia. Oba miały miejsce w czwartek. Pierwsza interwencja miała miejsce ok. 17 w Ustroniu na ulicy Ogrodowej. Palił się budynek jednorodzinny (pustostan). Ogniem zajął się koc i ubrania w jednym z pomieszczeń. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

Drugie zdarzenie to kolizja, do której doszło ok. godziny 22 w Drogomyślu na ulicy Głównej. Było to najechanie na tył, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli wycieki i odłączyli akumulatory w pojazdach.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: